Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2018-06-27

Floty samochodowe - dodatkowe opcje ubezpieczenia

Jakie nowe zapisy warto wprowadzić do umowy ubezpieczenia floty? Jak działa opcja ubezpieczenia tzw. udziału własnego w przypadku samochodów zastępczych?

Bianka Jaworska
Klienci ubezpieczający floty samochodowe mają lepszą pozycję przetargową niż klienci indywidualni, ponieważ mogą wpływać na kształt umowy ubezpieczenia. Oczywiście obowiązuje tu zasada, że im większy klient, tym większa skłonność do ustępstw. Niestety większość klientów ogranicza się do zbijania ceny, a mniej przejmuje się zakresem ubezpieczenia. Tymczasem okazuje się, że warto poświęcić trochę czasu na negocjacje, żeby potem uniknąć kłopotów, np. przy wypłacie odszkodowania. Nawet zmiany w podstawowej kwestii, jaką jest zakres ubezpieczenia, czyli określenie, kiedy polisa zadziała, może być tu istotne.
Standardowe warunki ubezpieczeń niektórych zakładów nie uwzględniają często np. działalności czynnika termicznego wewnątrz pojazdu, co czasem może być istotne. Przekonała się o tym pewna firma, której pracownik włączył matę grzejną, która nie wyłączyła się automatycznie. Efekt był taki, że siedzenie zostało zwęglone, a kompletnie zadymiona tapicerka w środku nadawała się tylko do wymiany. Towarzystwo odmówiło wypłaty, bo polisa obejmowała tylko pożar (który zakłada działanie płomieni), a nie działanie czynnika termicznego, który spowodował zwęglenie fotela. Dlatego warto też sprawdzić, czy AC zadziała w razie powodzi, lawiny czy upadku statku powietrznego, bo, jak widać z naszej analizy standardowych warunków AC, nie jest to oczywiste.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00