Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2018-07-03

Sprawozdanie z dyżuru telefonicznego

Kasy rejestrujące

30 września br. na pytania czytelników dotyczące kas rejestrujących odpowiadał JERZY PROMYK. Ciągłe zmiany przepisów w tym zakresie oraz fakt, że dotyczą one prawie wszystkich podmiotów prowadzących sprzedaż detaliczną, spowodowały duże zainteresowanie tym tematem. Poniżej prezentujemy najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami.

Czy w sytuacji, w której podatnik dokonał pomyłkowego zaewidencjonowania na kasie rejestrującej kwoty sprzedaży, a nie posiada oryginału paragonu fiskalnego z tej transakcji, obrót stanowi kwota zaewidencjonowana na kasie rejestrującej?
W piśmie z 28 maja 1999 r. Minister Finansów wyraził pogląd, że w razie pomyłek obrotu ewidencjonowanego z zastosowaniem kas rejestrujących podatnik może dokonać korekty metodami rachunkowymi poprzez prowadzony w tym celu rejestr. W takim przypadku podatnik powinien zatrzymać oryginał paragonu z błędem i dokonać odpowiedniej korekty obrotu w rejestrze korekt. W tym samym piśmie stwierdzono również, iż na podstawie prawidłowego wydruku paragonu fiskalnego można jednoznacznie rozstrzygnąć, czy dokonana transakcja jest błędna czy też poprawna.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00