Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 4 lipca 2024 r., sygn. IV SAB/Wr 146/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Sędziowie: Sędzia WSA Marta Pająkiewicz-Kremis, Sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 4 lipca 2024 r. sprawy ze skargi F. S. na bezczynność Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej na wniosek z dnia 7 stycznia 2024 r. I. stwierdza bezczynność Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia w rozpoznaniu wniosku skarżącego z dnia 7 stycznia 2024 r. orzekając, że nie miała ona miejsca z rażącym naruszeniem prawa; II. zobowiązuje Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia do rozpoznania wniosku skarżącego opisanego w pkt I wyroku w terminie 14 dni od dnia doręczenia organowi odpisu prawomocnego wyroku; III. zasądza od Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia na rzecz F. S. kwotę 100 zł (słownie: sto złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi F. S. jest bezczynność Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej na wniosek z dnia 7 stycznia 2024 r.

Jak wynikało z akt sprawy wskazanym pismem Strona za pośrednictwem poczty elektronicznej zwróciła się do organu z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. We wniosku wskazała, że w dniu 7 stycznia 2024 r. z podanego w piśmie nr telefonu o godz. 7:55 i 20:06 wykonała połączenie na nr [...] prosząc o interwencję przy "ul. [...]" w związku z nieprawidłowym parkowaniem. Prosiła o podanie informacji o działaniach Straży Miejskiej w związku z ww. zgłoszeniami, m.in.: 1) Czy zgłoszenia zostały potwierdzone i strażnicy podjęli interwencję wobec nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów? 2) W jakich dniach oraz w jakich godzinach odbywały się interwencje strażników? 3) Jakie wykroczenia wykryli strażnicy na miejscu interwencji? 4) Jakie środki zastosowano wobec sprawców wykroczeń na miejscu ww. interwencji? 5) Ile mandatów i na jaką kwotę wystawiono w trakcie interwencji?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00