Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.267.2024.1.MBD

W zakresie ustalenia, czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, okresem właściwym dla ujęcia przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowego od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 maja 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, okresem właściwym dla ujęcia przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Bank S.A. (dalej: „Bank” lub „Wnioskodawca”) jest bankiem (…) z siedzibą w Polsce prowadzącym działalność na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 2488,  t. j. z dnia 23 października 2023 r. ze zm.) oraz ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 110, t. j. z dnia 1 grudnia 2022 r. ze zm.).

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca (...).

Bank wykonuje zarówno czynności zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (dalej: „VAT”), jak również czynności opodatkowane podatkiem VAT.

W odniesieniu do zakupów mających związek wyłącznie ze sprzedażą niedającą prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, Bank nie dokonuje odliczenia podatku VAT naliczonego. W odniesieniu do zakupów mających związek wyłącznie ze sprzedażą dającą prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, Bank dokonuje odliczenia podatku VAT naliczonego zgodnie z zasadami ogólnymi.

Natomiast, w odniesieniu do pozostałych zakupów, tj. zakupów, których nie można jednoznacznie przyporządkować wyłącznie do jednego rodzaju sprzedaży, Bank dokonuje odliczenia podatku VAT naliczonego z zastosowaniem proporcji, o której mowa w art. 90 i art. 91 ustawy o VAT. W trakcie roku odliczenie dokonywane jest z zastosowaniem tzw. proporcji wstępnej.

Po zakończeniu roku podatkowego, za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty zgodnie z art. 91 ustawy o VAT, Wnioskodawca dokonuje korekty podatku naliczonego z uwzględnieniem proporcji obliczonej dla zakończonego roku podatkowego (tzw. proporcja ostateczna).

Przykładowo, po zakończeniu 2019 r., w deklaracji za styczeń 2020 r. dokonano rocznej korekty VAT w oparciu o tzw. proporcję ostateczną powodującej zmniejszenie kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu zgodnie z przepisami ustawy o VAT. Roczną korektę VAT za 2019 r. wykazano w deklaracji VAT złożonej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonywana jest korekta, tj. w deklaracji VAT za styczeń 2020 r. złożonej w lutym 2020 r.

Dla celów rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”) skutki rocznej korekty VAT odnoszone są do roku, w którym została złożona deklaracja VAT, w której dokonywana jest korekta roczna podatku naliczonego. Dla przykładu, dla celów rozliczenia CIT skutki rocznej korekty VAT za 2019 r. odnoszone są do kosztów podatkowych roku 2020 (ujęte w lutym 2020 r.).

W związku z faktem, że Bank dokonał weryfikacji stosowanej metody kalkulacji proporcji VAT oraz kwot wykazanych w złożonych deklaracjach VAT za poprzednie lata, planuje on dokonanie korekty deklaracji VAT za lata, w których poziom proporcji ostatecznej został wskazany w nieodpowiedniej wysokości.

Pytanie

Czy zgodnie z przepisami ustawy o CIT, okresem właściwym dla ujęcia przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy?

Państwa stanowisko w sprawie

Zdaniem Wnioskodawcy, za moment powstania przychodu podatkowego lub odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu rocznej korekty podatku naliczonego, dokonanej zgodnie z art. 91 ustawy o VAT, należy uznać moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 4g ustawy o CIT przychodami, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 oraz art. 14, jest w szczególności kwota podatku od towarów i usług:

a)nieuwzględniona w wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16a-16m, lub

b)dotycząca innych rzeczy lub praw niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi, o których mowa w lit. a

- w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zwiększenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT.

Natomiast zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. c ustawy o CIT, kosztem uzyskania przychodów jest kwota podatku od towarów i usług, nieuwzględniona w wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16a-16m, lub dotycząca innych rzeczy lub praw niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi podlegającymi tej amortyzacji - w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zmniejszenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT.

U podatnika CIT, który w ciągu roku odlicza podatek naliczony za pomocą proporcji wstępnej, kwota podatku naliczonego niepodlegająca odliczeniu zaliczana jest odpowiednio do kosztów uzyskania przychodów lub zwiększa wartość początkową środka trwałego/wartości niematerialnej i prawnej.

Skutki rocznej korekty podatku naliczonego powinny więc zostać odpowiednio uwzględnione w przychodach podatkowych lub kosztach uzyskania przychodu, w oparciu o zasady wynikające z art. 12 ust. 1 pkt 4g ustawy o CIT oraz art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. c ustawy o CIT.

Z przepisów tych wynika, że kwota rocznej korekty VAT stanowi przychód podatkowy bądź koszt uzyskania przychodów w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zwiększenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT (korekta zwiększająca) bądź w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zmniejszenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT (korekta zmniejszająca).

Powołane powyżej przepisy odwołują się do przepisów ustawy o VAT, tj. w szczególności do art. 91 ust. 1 tej ustawy, na podstawie którego po zakończeniu roku, w którym podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 1, jest on obowiązany dokonać korekty kwoty podatku odliczonego zgodnie z art. 90 ust. 2 - 10a lub 10c -10g, z uwzględnieniem proporcji obliczonej w sposób określony w art. 90 ust. 2 - 6, 10, 10a lub 10c - 10g lub przepisach wydanych na podstawie art. 90 ust. 11 i 12, dla zakończonego roku podatkowego.

Zgodnie z art. 91 ust. 3 ustawy o VAT, korekty, o której mowa w ust. 1 i 2, dokonuje się w deklaracji podatkowej składanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty, a w przypadku zakończenia działalności gospodarczej - w deklaracji podatkowej za ostatni okres rozliczeniowy.

Wskazane powyżej przepisy ustawy o VAT pozwalają podatnikowi na zaliczenie wartości VAT do przychodów/kosztów uzyskania przychodów, w tej części w jakiej dokonano korekty zmniejszającej lub zwiększającej odliczony podatek. Jednocześnie, powołane przepisy nie regulują momentu uzyskania przychodu podatkowego bądź potrącenia kosztu uzyskania przychodu w związku z dokonaną roczną korektą podatku odliczonego.

Należy jednak zwrócić uwagę, że możliwość zaliczenia wartości VAT do przychodów/kosztów uzyskania przychodów, w tej części w jakiej dokonano korekty zmniejszającej lub zwiększającej odliczony podatek, podatnik otrzymuje dopiero w dacie kiedy została złożona deklaracja uwzględniająca roczną korektę podatku naliczonego. Dopiero bowiem faktyczne skorygowanie wartości rocznej korekty podatku naliczonego odliczonego zgodnie z art. 91 ustawy VAT (z zastosowaniem proporcji ostatecznej), skutkuje powstaniem przychodu lub odpowiednio kosztu w CIT.

W ocenie Wnioskodawcy, moment powstania przychodu podatkowego lub potrącenia kosztu uzyskania przychodu powinien w analizowanym przypadku zostać określony zgodnie z 12 ust. 1 pkt 4g lub art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. c ustawy o CIT. Oba wskazane powyżej przepisy odwołują się do przepisów ustawy o VAT, a konkretnie do art. 91 tej ustawy, na podstawie którego podatnicy dokonują korekty podatku naliczonego obliczonego w oparciu o współczynnik sprzedaży. Przepisy zezwalają podatnikowi na zaliczenie wartości VAT do przychodów/kosztów uzyskania przychodów, w tej części w jakiej dokonano korekty zmniejszającej lub zwiększającej odliczony podatek.

W analizowanym przypadku, w ocenie Wnioskodawcy, nie znajdą zastosowania ogólne zasady dokonywania korekt w CIT wskazane w art. 12 ust. 3j oraz w art. 15 ust. 4i ustawy o CIT.

Reasumując, w ocenie Wnioskodawcy, za moment powstania przychodu podatkowego lub odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu rocznej korekty podatku odliczonego dokonanej zgodnie z art. 91 ustawy o VAT, należy uznać moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, w której Spółka dokonała rozliczenia korekty rocznej podatku naliczonego.

Dla przykładu, jeżeli Spółka w sierpniu 2024 r. dokonałaby korekty deklaracji, w której zostałaby rozliczona korekta roczna podatku naliczonego odliczonego w 2019 r., tj. korekty deklaracji za styczeń 2020 r., zwiększającej kwotę podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT (korekta zwiększająca) lub też korekty powodującej zmniejszenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o VAT (korekta zmniejszająca), dla celów rozliczenia CIT, korekta ta powinna zostać ujęta w sierpniu 2024 r. (tj. w miesiącu złożenia korekty deklaracji VAT, w której Spółka dokonała rozliczenia korekty rocznej).

Analogiczne stanowisko zostało wyrażone w znanych Wnioskodawcy interpretacjach indywidualnych, np. w interpretacji indywidualnej z 19 stycznia 2022 r. wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (sygn. 0111-KDIB2-1.4010.509.2021.2.AR) oraz w interpretacji indywidualnej z 5 maja 2016 r. wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (sygn. IPPB6/4510-159/16-2/AK).

PODSUMOWANIE

Reasumując, w opinii Wnioskodawcy, za moment powstania przychodu podatkowego lub odpowiednio kosztu uzyskania przychodu w związku z roczną korektą podatku odliczonego dokonaną zgodnie z art. 91 ustawy o VAT, należy uznać moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, w której Spółka dokonała rozliczenia korekty rocznej podatku naliczonego.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

W myśl art. 12 ust. 1 pkt 4g ustawy z dnia 15 lutego 2021 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U z 2023 r. poz. 2805 ze zm., dalej: „updop”):

przychodami, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 oraz art. 14, są w szczególności kwota podatku od towarów i usług:

a)nieuwzględniona w wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16a-16m, lub

b)dotycząca innych rzeczy lub praw niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi, o których mowa w lit. a

- w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zwiększenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. c updop:

nie uważa się za koszty uzyskania przychodów podatku od towarów i usług, z tym że jest kosztem uzyskania przychodów kwota podatku od towarów i usług, nieuwzględniona w wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16a-16m, lub dotycząca innych rzeczy lub praw niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi podlegającymi tej amortyzacji - w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zmniejszenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

W myśl art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 361 ze zm.):

po zakończeniu roku, w którym podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 1, jest on obowiązany dokonać korekty kwoty podatku odliczonego zgodnie z art. 90 ust. 2-10a lub 10c-10g, z uwzględnieniem proporcji obliczonej w sposób określony w art. 90 ust. 2-6, 10, 10a lub 10c-10g lub przepisach wydanych na podstawie art. 90 ust. 11 i 12, dla zakończonego roku podatkowego.

Zgodnie z art. 91 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług:

korekty, o której mowa w ust. 1 i 2, dokonuje się w deklaracji podatkowej składanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty, a w przypadku zakończenia działalności gospodarczej - w deklaracji podatkowej za ostatni okres rozliczeniowy.

Przedmiotem Państwa wątpliwości jest kwestia ustalenia, czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, okresem właściwym dla ujęcia przez Państwo przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy.

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie przewidują żadnego szczególnego momentu powstania przychodu będącego wynikiem dokonanej przez Wnioskodawcę rocznej korekty powodującej zwiększenie podatku odliczonego zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem, za datę powstania przychodu z ww. tytułu należy uznać zgodnie z metodą kasową określoną w art. 12 ust. 3e updop, dzień złożenia deklaracji VAT, w której Spółka dokonała rozliczenia przedmiotowej korekty rocznej podatku naliczonego.

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie przewidują również szczególnego momentu zaliczenia do kosztów podatkowych dokonanej rocznej korekty podatku naliczonego w przypadku zmniejszenia kwoty odliczonego VAT. W związku z tym, konieczne jest zastosowanie w omawianej sprawie ogólnych warunków potrącalności kosztów podatkowych. Ustawodawca zróżnicował zasady potrącalności kosztów w zależności od tego czy stanowią one koszty bezpośrednio lub pośrednio związane z przychodami.

Przez koszty bezpośrednio związane z przychodami należy rozumieć te koszty, których poniesienie wpłynęło bezpośrednio na uzyskanie określonego przychodu. Kosztami zaś innymi niż koszty bezpośrednio związane z przychodami są wszelkie inne koszty, w tym koszty dotyczące całokształtu działalności podatnika związane z jego funkcjonowaniem. W stosunku do tego rodzaju kosztów doszukiwanie się ich bezpośredniości w relacji z przychodami nie wchodzi w rachubę. Takie bowiem koszty, chociaż niewątpliwie związane z osiąganymi przychodami, nie pozostają w uchwytnym związku z konkretnymi przychodami.

W myśl art. 15 ust. 4d updop:

koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, są potrącalne w dacie ich poniesienia. Jeżeli koszty te dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego, w takim przypadku stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą.

Według art. 15 ust. 4e updop:

za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 4a i 4f-4h, uważa się dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), z wyjątkiem sytuacji gdy dotyczyłoby to ujętych jako koszty rezerw albo biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów.

Koszt uzyskania przychodu wynikający z dokonania rocznej korekty powodującej zmniejszenie podatku odliczonego stanowi koszt pośredni, który winien być potrącony zgodnie z art. 15 ust. 4d updop, w dacie jego poniesienia. Dniem poniesienia ww. kosztu jest natomiast zgodnie z przytoczonym wyżej art. 15 ust. 4e updop, dzień złożenia deklaracji VAT za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonana zostaje korekta. Jeżeli zatem, ww. deklaracja za miesiąc styczeń 2020 r. złożona została w miesiącu luty 2020 r. to przedmiotowy koszt winien zostać potrącony również w miesiącu luty 2020 r.

Za moment powstania przychodu podatkowego lub odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu rocznej korekty podatku naliczonego, odliczonego zgodnie z art. 91 ustawy o podatku od towarów i usług, należy uznać moment złożenia deklaracji podatkowej w podatku od towarów i usług, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy.

Państwa stanowisko w zakresie ustalenia, czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, okresem właściwym dla ujęcia przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta dotyczy jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywać się będzie z opisem zdarzenia przyszłego podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoją aktualność.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

· Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

· Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

· Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

  • w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
  • w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze. zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00