Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 kwietnia 2024 r., sygn. V SA/Wa 511/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Madalińska-Urbaniak, Sędzia WSA Beata Blankiewicz-Wóltańska, Asesor WSA Paweł Gorajewski (spr.), , Protokolant starszy specjalista Justyna Macewicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 kwietnia 2024 r. sprawy ze skargi [...] Spółki z o.o. z siedzibą w K. na rozstrzygnięcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z dnia 30 stycznia 2024 r. nr DWI.SK3.550.265.2023(5) w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu oddala skargę

Uzasadnienie

[...] Spółka z o.o. z siedzibą w K. (dalej zwana "Skarżącą") złożyła wniosek o dofinansowanie (nr [...]) projektu pn. "Ekoinnowacyjny system optymalizacji, bilansowania, tokenizacji i implementacji mechanizmów sąsiedzkiej wymiany energii w spółdzielni energetycznej z wykorzystaniem metod programowania matematycznego, uczenia maszynowego oraz technologii blockchain" - w ramach programu "Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki" (priorytet "Wsparcie dla przedsiębiorców", działanie "Ścieżka SMART"). Z zamieszczonego we wniosku opisu projektu wynika, że przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac B+R zmierzający do opracowania systemu optymalizacji funkcjonowania i bilansowania spółdzielnie energetycznej, przy czym opracowane narzędzie będzie bazować na trzech kategoriach metod wykorzystywanych w procesach decyzyjnych, tj. programowaniu matematycznym, uczeniu maszynowym oraz technologii blochchain. Wskazano też m.in., że realizacja projektu pozwoli na opracowanie innowacyjnego w skali kraju, zintegrowanego narzędzia, bazującego na zaawansowanych metodach matematycznych.

W toku rozpatrywania wniosku Skarżąca odpowiedziała na wezwanie do uzupełnień wniosku o dofinansowanie, uzupełniając ten wniosek i składając obszerne wyjaśnienia.

Pismem z 21 listopada 2023 r. Komisja Oceny Projektów (dalej zwana też "KOP") poinformowała Skarżącą, że wniosek o dofinansowanie nie został wybrany do dofinansowania, ponieważ projekt nie spełnił kryteriów wyboru projektów. Oznaczało to ocenę negatywną w rozumieniu art. 56 ust. 5 ustawy z 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. z 2022 r., poz. 1079; dalej zwanej "ustawą wdrożeniową"). Do powyższej informacji został załączony arkusz oceny projektu zawierający szczegółowe uzasadnienie tej oceny. Z oceny tej wynikało, że projekt nie spełnił:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00