Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 24 maja 2024 r., sygn. III SAB/Gl 447/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Jankiewicz, Sędziowie Sędzia WSA Adam Gołuch, Sędzia WSA Beata Machcińska (spr.), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 24 maja 2024 r. sprawy ze skargi J. J. na bezczynność Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej "[...]" im. [...] w K. w przedmiocie wniosku o udostępnienie informacji publicznej 1. stwierdza, że organ dopuścił się bezczynności, 2. stwierdza, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa, 3. umarza postępowanie sądowe z zakresie zobowiązania organu do rozpoznania wniosku, 4. zasądza od Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej "[...]" im. [...] w K. na rzecz strony skarżącej kwotę 100 (słownie: sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi J.J. (dalej "Wnioskodawca" lub "Skarżący") jest bezczynność w kwestii wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

Stan sprawy przedstawia się następująco:

1. Wnioskodawca pismem z dnia 6 listopada 2023 r. skierowanym do Społecznej Szkoły Podstawowej [...] im. [...] w K. ul. [...] [...] K. (dalej: "Szkoła"), na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, dalej: "u.d.i.p."), zwrócił się z wnioskiem o udostępnienie informacji, formułując następujące pytania:

1) Czy Szkoła reguluje zasady korzystania z telefonów komórkowych i urządzeń elektronicznych w regulaminie (lub innym dokumencie) niebędącym częścią Statutu? Jeśli tak, uprzejmie wnoszę o wskazanie tego regulaminu lub dokumentu i udostępnienie treści regulaminu lub dokumentu w formie załącznika do odpowiedzi.

2) Czy Szkoła zezwala uczniom na korzystanie z telefonów komórkowych w czasie przerw międzylekcyjnych?

3) Czy Szkoła zezwala uczniom na wnoszenie telefonów komórkowych (i innych urządzeń elektronicznych) na jej teren, czy też są one przekazywane przez uczniów w depozyt na czas zajęć – jeśli tak, to na gruncie jakich zasad jest organizowany tenże depozyt (wnoszę o ich wskazanie i udostępnienie w formie załącznika do odpowiedzi) i czy taki depozyt jest obligatoryjny, czy też opcjonalny?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00