Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 24 kwietnia 2024 r., sygn. I SA/Op 258/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Sędkowska Sędziowie Sędzia WSA Tomasz Judecki Asesor sądowy WSA Remigiusz Mazur (spr.) Protokolant Starszy inspektor sądowy Maria Żymańczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 kwietnia 2024 r. sprawy ze skargi L. S.A. w G. na decyzję Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 19 grudnia 2023 r., nr 0110-KSI2-2.441.59.2023.2.IZ w przedmiocie odmowy wydania wiążącej informacji stawkowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem zaskarżenia w niniejszej sprawie jest decyzja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej [dalej: Dyrektor, organ] z 19 grudnia 2023 r. nr 0110-KSI2-2.441.59.2023.2.IZ wydana po rozpatrzeniu odwołania L. S.A. w G. [dalej: Spółka, strona, skarżąca] od decyzji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 19 września 2023 r. nr 0115-KDST2-2.440.197.2022.9.KK o odmowie wydania wiążącej informacji stawkowej w sprawie z wniosku o wydanie wiążącej informacji stawkowej w zakresie określenia klasyfikacji świadczenia, dotyczącego udzielenia licencji do programu "[...]. ([...])". Zaskarżoną decyzją organ odwoławczy utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Spółka złożyła wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej w zakresie określenia klasyfikacji oraz stawki podatku od towarów i usług dla świadczenia, na które składa się udzielenie licencji do programu "[...]. (...)" oraz dostawa urządzeń i dodatkowych materiałów.

Przedmiotem wniosku, według wyjaśnień strony, jest towar, w wersji dostępnej od 2021 r., stanowiący oprogramowanie przeznaczone do łagodzenia oraz kompensowania niepełnosprawności i dysfunkcji. Wnioskodawca jest producentem tego towaru. Towar jest programem multimedialnym dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Służy do wykorzystania na zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych i innych, mających na celu kształtowanie umiejętności językowych i niwelowanie trudności z tym związanych. Towar składa się z blisko [...] ekranów interaktywnych, ponad [...] kart pracy, przewodnika metodycznego oraz zestawu materiałów dodatkowych w jednym pudełku. Towar jest przeznaczony dla logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności językowej dziecka. Towar jest jedynym produktem multimedialnym z propozycją na grupowe [...] oraz ze [...] na cały rok, a także jedynym produktem multimedialnym z ćwiczeniami ze wszystkich etapów terapii głosek oraz dodatkowo z zakresu etapów ponadstandardowych. Towar wymaga jednorazowej aktywacji na platformie internetowej, zgodnie z instrukcją użytkowania produktów. Towar spełnia wymagania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 roku dotyczącej wyrobów medycznych (Dz.U.UE.L. z 2017 r. Nr 117, str. 1 ze zm.), został zaklasyfikowany jako samodzielne oprogramowanie do długotrwałego użytku - dłużej niż 30 dni i zaklasyfikowany do klasy I na mocy reguły 11.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00