Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 24 kwietnia 2024 r., sygn. I SA/Op 209/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Łozowska (spr.) Sędziowie Asesor sądowy WSA Anna Komorowska-Kaczkowska Sędzia WSA Aleksandra Sędkowska Protokolant Starszy inspektor sądowy Maria Żymańczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 kwietnia 2024 r. sprawy ze skargi L. S.A. w G. na decyzję Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 6 grudnia 2023 r., nr 0110-KSI2-2.441.50.2023.2.BKD w przedmiocie odmowy wydania wiążącej informacji stawkowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej przez spółkę L. S.A. w G. (dalej jako: "Spółka", "skarżąca", "strona") jest decyzja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 6 grudnia 2023 r., utrzymująca w mocy własną decyzję z 5 września 2023 r. w przedmiocie odmowy wydania wiążącej informacji stawkowej w sprawie z wniosku z 2 sierpnia 2022 r., o wydanie wiążącej informacji stawkowej (dalej w skrócie: WIS) dotyczącej klasyfikacji towaru "[...]".

Zaskarżone rozstrzygnięcie zapadło w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy:

Wnioskiem z 2 sierpnia 2022 r. Spółka zwróciła się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: Dyrektor KIS) o wydanie WIS w zakresie sklasyfikowania towaru: "[...]".

W treści wniosku przedstawiła następujący szczegółowy opis towaru:

Przedmiotem wniosku jest towar, wprowadzony do obrotu w 2020 r., stanowiący oprogramowanie przeznaczone do łagodzenia oraz kompensowania niepełnosprawności i dysfunkcji. Spółka jest producentem tego towaru. Towar składa się z zestawu ćwiczeń interaktywnych do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także niepełnosprawnością intelektualną i innymi problemami komunikacyjnymi. Towar jest pomocny na zajęciach rewalidacyjnych, terapeutycznych oraz dydaktycznych, które prowadzone są w małych grupach lub indywidualnie. Towar składa się z blisko 1600 ekranów interaktywnych, kart pracy, przewodnika metodycznego oraz zestawu dodatkowych pomocy i publikacji autorskich. Jest przeznaczony dla terapeutów. Towar zawiera również materiały dodatkowe, w tym ponad 200 animacji motywacyjnych i ponad 200 filmów, w szczególności z realizacją werbalną lub prawidłowo wykonanym poleceniem jedno, bądź dwuetapowym. Scenariusze zajęć tworzone są przez doświadczonych terapeutów pracujących z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, a sam program opiera się na współpracy z fundacją I. prowadzącą działalność terapeutyczno-edukacyjną, szkoleniową, diagnostyczną i badawczą, będącą jedną z replik P., jak również współzałożycicelem organizacji A. (A.). Zestaw ćwiczeń skonstruowany jest w taki sposób, aby wspomagać kreatywne myślenie, jednocześnie minimalizując ryzyko wyuczenia się pewnych obszarów na pamięć. Towar dostosowany jest do wszystkich dzieci o różnym poziomie funkcjonowania poznawczego, z wyszczególnieniem potrzeb dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. W zakresie towaru, naśladowanie mowy zostało podzielone na etapy o zróżnicowanym poziomie trudności, stopniowo zwiększające poziom trudności wraz z rozwojem dziecka. Ćwiczenia naśladowania opierają się na rzeczywistym modelu, a szeroki zakres pojęć obejmuje zarówno poszczególne części mowy, jak i pojęcia abstrakcyjne. Towar składa się z następujących działów: rozumienie podstawowych poleceń, polecenia bez przedmiotów, polecenia z użyciem przedmiotów, czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, rozpoznawanie dźwięków, kategorie pojęć, rozumienie pojęć, naśladowanie głosek, sylab, odgłosów, słów, fraz, zdań, mowy. Towar wymaga jednorazowej aktywacji na platformie internetowej, zgodnie z Instrukcją użytkowania produktów, załączoną do wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00