Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 11 kwietnia 2024 r., sygn. I SA/Go 14/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alina Rzepecka Sędziowie Sędzia WSA Damian Bronowicki Sędzia WSA Jacek Niedzielski (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Marta Andrzejewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 kwietnia 2024 r. sprawy ze skargi A. G. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej bez rozpoznania oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Skarżąca, A. G., wniosła skargę na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r., utrzymujące w mocy postanowienie tego organu z dnia [...] r. o pozostawieniu wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej bez rozpatrzenia.

Z treści zaskarżonego aktu wynikało, że 19 maja 2023 r. wpłynął wniosek Strony z [...] maja 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – w sprawie, która zgodnie z wskazaniem Skarżącej dotyczyła podatku dochodowego od osób fizycznych. Wezwaniem z [...] czerwca 2023 r. organ I instancji poprosił Stronę o uzupełnienie wniosku, ponieważ zawierał on braki formalne. Pismem z [...] lipca 2023 r. Skarżąca odpowiedziała na wezwanie.

W dniu [...] r. organ I instancji wydał postanowienie o pozostawieniu wniosku bez rozpatrzenia. Organ interpretacyjny podkreślił, że Strona w wezwaniu została poproszona o przeformułowanie zadanych pytań w taki sposób, aby dotyczyły one wyłącznie praw lub obowiązków Skarżącej normowanych konkretnymi przepisami prawa podatkowego, tj. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mającymi stanowić przedmiot wykładni w ramach interpretacji. We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej Strona zadała siedem pytań, lecz żadne z nich nie odnosiło się do jej praw lub obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Z kolei w uzupełnieniu wniosku Skarżąca zawarła 14 pytań, które również nie odnosiły się do jej praw lub obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, mogących być przedmiotem wykładni w ramach interpretacji indywidualnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00