Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 28 lutego 2024 r., sygn. II SA/Gd 651/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Krzysztofowicz, Asesor WSA Jakub Chojnacki (spr.), Protokolant Specjalista Agnieszka Rupińska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 28 lutego 2024 r. sprawy ze skargi T.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku z dnia 15 czerwca 2023 r., nr SKO Gd/2601/23 w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Pan T. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdański skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku (SKO) z 15 czerwca 2023 r., utrzymującą w mocy decyzję Prezydenta Miasta Gdyni z 3 lutego 2023 r., ustalającą warunki zabudowy dla działek nr [...] oraz nr [...], położonych w Gdyni przy ul. [...].

Zaskarżoną decyzję wydano w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Prezydent Miasta wskazaną powyżej decyzją ustalił warunki zabudowy dla budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem, murami oporowymi oraz infrastrukturą techniczną, na działkach wskazanych powyżej. W decyzji ustalono następujące warunki i wymagania ochrony i kształtowania ładu przestrzennego: a) linia zabudowy - nie ustala się, działka usytuowana w głębi zabudowy, nie przylega do drogi publicznej, b) wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy do wielkości działki: - do 0,25, c) szerokość elewacji frontowej - 13,52 m z tolerancją 20% (należy przyjąć elewację frontową od granicy działki oznaczonej ABC), d) wysokość górnej krawędzi elewacji frontowe j- 5,5 m do okapu dachu mierząc od średniego istniejącego poziomu terenu przed wejściem głównym do budynku e) geometria dachu: kąt nachylenia 40°, kierunek głównej kalenicy: równoległy lub prostopadły do frontu działki, układ połaci dachowych: wielospadowy w tym dach dwuspadowy, symetryczny, f) kolorystyka - kompozycja elewacji (tj. układ okien i drzwi, materiały wykończeniowe) oraz dach powinny nawiązywać do budynków historycznych występujących na tym obszarze; dach powinien być pokryty dachówką tradycyjną w kolorze czerwonym, zbliżonym do palety barw charakterystycznej dla ceramiki budowlanej lub innym materiałem jak najbardziej zbliżonym w wyrazie do tradycyjnej ceramiki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00