Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 21 lutego 2024 r., sygn. IV SAB/Wr 309/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Makowska-Hrycyk Sędziowie Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska Sędzia WSA Marta Pająkiewicz-Kremis (sprawozdawca) po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 21 lutego 2024 r. sprawy ze skargi S. T. na przewlekłe prowadzenie postępowania przez Wojewodę Dolnośląskiego w przedmiocie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy I. stwierdza, że Wojewoda Dolnośląski dopuścił się przewlekłego prowadzenia sprawy z wniosku strony skarżącej z dnia 6 marca 2019 r., która to przewlekłość ma charakter rażącego naruszenia prawa; II. zobowiązuje Wojewodę Dolnośląskiego do załatwienia sprawy w terminie 30 dni od doręczenia odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami administracyjnymi sprawy; III. przyznaje od Wojewody Dolnośląskiego na rzecz strony skarżącej sumę pieniężną w kwocie 2.000 (słownie: dwa tysiące) złotych; IV. oddala dalej idącą skargę; V. zasądza od Wojewody Dolnośląskiego na rzecz strony skarżącej kwotę 597 (słownie: pięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 6 marca 2019 r. do Wojewody Dolnośląskiego (dalej: Wojewoda, organ) wpłynął wniosek S. T. (dalej: skarżąca) o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, gdzie jako cel pobytu wskazano pobyt z obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, z którym skarżąca zawarła związek małżeński.

Pismem z dnia 30 lipca 2019 r. organ wezwał skarżącą do osobistego stawiennictwa w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim celem pobrania odcisków palców oraz uzupełnienia braków złożonego wniosku w postaci poprawnie wypełnionego formularza wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, przedłożenia ważnego dokumentu podróży oraz dowodu uiszczenia opłaty od wniosku.

W dniu 16 sierpnia 2019 r. skarżąca stawiła się w siedzibie organu oraz przedłożyła uzupełniającą dokumentację.

Następnie pismem z dnia 29 lipca 2020 r. organ wystąpił do Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z wnioskiem o przekazanie informacji, czy wjazd cudzoziemki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i jej pobyt na tym terytorium mogą stanowić zagrożenie dla obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00