Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 22 września 2022 r., sygn. II SA/Sz 287/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska (spr.) Asesor WSA Krzysztof Szydłowski Protokolant starszy sekretarz sądowy Teresa Zauerman po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 września 2022 r. sprawy ze skargi A. W. i P. W. na uchwałę Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 26 sierpnia 2021 r. Nr XL/314/21 w przedmiocie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino p o s t a n a w i a: 1. odrzucić skargę, 2. zwrócić skarżącym A. W. i P. W. solidarnie kwotę 300 (trzysta) złotych tytułem uiszczonego wpisu.

Uzasadnienie

A. W., zastępowana przez męża P. W., wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie ze skargą na uchwałę Rady Miasta z dnia [...] sierpnia 2021 r., nr [...] w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy G.. Pierwotnie zarzuty skargi dotyczyły jedynie działki oznaczonej nr [...], stanowiącej własność A. W..

Skarżąca podniosła zarzuty naruszenia procedury uchwalania studium wskazując, że większość wniesionych przez niego uwag nie została uwzględniona. Ponadto wskazała, że przed podjęciem uchwały uwagi nie były głosowane oddzielnie, co w jej ocenie miało wpływ na wynik głosowania. Głosowanie nad każdą uwagą oddzielnie wykazałoby bowiem, że działki oznaczone numerami [...] i [...], w obrębie G. [...] oraz działka nr [...] w obrębie W. [...] nie powinny zostać przeznczone pod budownictwo mieszkaniowe.

Dalej skarżąca wyjaśniła, że na mapie stanowiącej część graficzną studium został celowo zamalowany dostęp do drogi publicznej przez działkę [...]. Przewidziano za to utworzenie nowego, konkurencyjnego zjazdu, w odległości 250 m od zjazdu istniejącego. W ocenie skarżącego świadczyć to może o tym, że istniejący zjazd zostanie zlikwidowany zwłaszcza, że odcinek drogi, który na moment uchwalania planu nie był przejezdny otrzymał nazwę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00