Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 31 sierpnia 2022 r., sygn. III FSK 845/21

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Krzysztof Winiarski, Sędzia NSA Bogusław Dauter (sprawozdawca), Sędzia NSA Dominik Gajewski, po rozpoznaniu w dniu 31 sierpnia 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej S. sp. z o.o. z siedzibą w B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 16 stycznia 2019 r. sygn. akt I SA/Bk 663/18 w sprawie ze skargi S. sp. z o.o. z siedzibą w B. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku z dnia 26 września 2018 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia zaległości podatkowych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od S. sp. z o.o. z siedzibą w B. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku kwotę 360 (słownie: trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 16 stycznia 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, I SA/Bk 633/18, oddalił skargę S. sp. z o.o. z siedzibą w B. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku z 26 września 2018 r., w przedmiocie umorzenia zaległości podatkowych.

W skardze kasacyjnej skarżąca na podstawie art. 174 pkt 1 p.p.s.a. zarzuciła:

I. Nie rozpoznanie istoty sprawy, polegające na niewłaściwym rozpoznaniu zarzutów i pominięciu dokonania kontroli w oparciu o art. 134 § 1 p.p.s.a. w zakresie, w jakim zaskarżone decyzje zostały wydane z obrazą art. 67a § 1 pkt 3 o.p. i art. 2a o.p. z uwagi na przekroczenie granic swobody uznania administracyjnego, oraz obrazą art. 2 Konstytucji RP zasad demokratycznego państwa prawnego, art. 64 ust. 1 ochrony prawa własności, oraz art. 6 ust. 1 EKPCz prawa do rzetelnego rozpoznania sprawy sądowej (cywilnej) w rozsądnym terminie, poprzez dokonanie dowolnej, a nie swobodnej oceny sytuacji w jakiej doszło do utracenia prawa do odliczenia straty od przyznanego odszkodowania, z przerzuceniem konsekwencji przewlekłego postępowania odszkodowawczego na podatnika;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00