Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 4 stycznia 2024 r., sygn. II SAB/Sz 141/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj, Sędzia WSA Joanna Wojciechowska po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 4 stycznia 2024 r. sprawy ze skargi P. Spółki z o.o. w W. na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy w przedmiocie rozpoznania wniosku o ustalenie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 2 marca 2023 r. P. Spółka z o.o. z siedzibą w W. (dalej: "skarżąca", "strona", "inwestor"), zwróciła się do Burmistrza Gminy G. (dalej: "organ") o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie zespołu elektrowni fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, na działkach nr [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...] położonych w obrębie geodezyjnym I. na działkach nr [...] [...] położonych w obrębie geodezyjnym D. , na działce nr [...] położonej w obrębie geodezyjnym B. na działce nr [...] położonej w obrębie geodezyjnym M.

Pismem z dnia 31 marca 2023 r. organ wezwał stronę do uzupełnienia złożonego wniosku poprzez zdefiniowanie konkretnego zamiaru inwestorskiego.

W wezwaniu organ stwierdził, że wniosek złożony został nieprawidłowo ponieważ dla każdej działki lub części działki inwestor winien złożyć osoby wniosek, a jeżeli farma fotowoltaiczna realizowana będzie na terenie części działki należy wskazać powierzchnię tego terenu inwestycyjnego oraz oznaczyć ten teren na mapie.

Dodatkowo pouczono, że dokładne oznaczenie na mapie terenu (część działki) przeznaczonego dla planowanej inwestycji należy wrysować w sposób trwały (nie ołówkiem). Na mapach winny być wyłącznie zaznaczone granice terenu inwestycji. Nie mogą to być mapy z innych wniosków, na których wrysowane są np. obszar analizowany i legenda.

Wyjaśniono, że do każdego wniosku należy przedłożyć miedzy innymi aktualne informacje z właściwych jednostek organizacyjnych dotyczące możliwości przyłączenia do sieci energetycznej, które będą zgodne z planowanym zamierzeniem inwestycyjnym oraz plany zagospodarowania dla poszczególnych farm fotowoltaicznych, jak też ewentualne pełnomocnictwa wraz z opłatą skarbową za to pełnomocnictwo, opłatę skarbową za decyzję o warunkach zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00