Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 sierpnia 2022 r., sygn. III SA/Wa 164/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Ewa Izabela Fiedorowicz (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Jacek Kaute, sędzia WSA Dariusz Czarkowski, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 30 sierpnia 2022 r. sprawy ze skargi F. sp. z o.o. z siedzibą w K. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 08 listopada 2021r. nr 0114-KDIP2-1.4010.249.2021.3.JC w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w części zaskarżonej; 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz F. sp. z o.o. z siedzibą w K. kwotę 697zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

F. sp. z o.o. z siedzibą w K. (poprzednio S. spółka z o. o.; dalej: wnioskodawca lub skarżąca) wystąpiła o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wynagrodzenia z tytułu:

1. udzielenia licencji na oprogramowanie,

2. świadczenia usług IT, w tym w części, w jakiej wynagrodzenie wiąże się z udostępnieniem jej miejsca w chmurze (udostępnienie do dyspozycji określonej objętości dysków na zewnętrznych serwerach komputerowych w celu przechowywania plików, baz danych).

We wniosku z 19 lipca 2021 r. przedstawiono stan faktyczny, z którego wynikało, że wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym.

Wnioskodawca 1 września 2020 r. zawarł umowę (dalej jako: umowa) ze spółką mającą siedzibę w Gibraltarze (dalej jako: spółka). Na podstawie umowy wnioskodawca nabywa za wynagrodzeniem od spółki licencję niewyłączną do korzystania z oprogramowania wytworzonego przez spółkę, które służy do automatycznego oraz bezpiecznego przetwarzania, przechowywania oraz akceptacji transakcji płatniczych (dalej jako: licencja). Licencja nabyta przez wnioskodawcę ma charakter niewyłączny, nieprzenoszalny oraz ograniczony w czasie. Wnioskodawca nabywa licencję typu end-user, gdyż nie przysługuje mu prawo dalszej odsprzedaży licencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00