Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 lipca 2022 r., sygn. III SA/Wa 487/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędziowie sędzia WSA Radosław Teresiak, sędzia WSA Hanna Filipczyk (sprawozdawca), asesor WSA Kamil Kowalewski, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 20 lipca 2022 r. sprawy ze skargi A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w R. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 grudnia 2021 r. nr 0114-KDIP1-2.4012.439.2021.1.PC w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

1. Postępowanie przed organem interpretacyjnym

1.1. W dniu 20 sierpnia 2021 r. A. sp. z o.o. sp.k. (dalej: "Wnioskodawca", "Spółka", "Skarżąca") wniosła do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: "DKIS", "organ interpretacyjny") o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w podatku od towarów i usług (dalej także: "VAT") w zakresie możliwości zastosowania stawki 0% do dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego.

1.2. We wniosku i dodatkowym piśmie z dnia 24 listopada 2021 r., stanowiącym odpowiedź na wezwanie organu interpretacyjnego, Spółka przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą głównie na produkcji i sprzedaży szerokiej gamy elementów złącznych, takich jak m.in. śruby, kształtowniki, łączniki, podkładki, przewody. Jest czynnym podatnikiem VAT, dokonującym dostaw krajowych oraz wewnątrzwspólnotowych i eksportu.

Spółka zamierza sprzedawać swoje towary odbiorcy (klientowi) z siedzibą w Norwegii, który jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w niektórych państwach UE (dla celów zakupu towarów od Spółki klient będzie posługiwał się np. numerem VAT UE nadanym w Niemczech). Odbiorca nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT na terytorium kraju, ani nie ma na terytorium kraju stałego miejsca prowadzenia działalności. Sprzedawanymi towarami będą produkty z głównego asortymentu Wnioskodawcy, głównie śruby, podkładki i inne elementy złączne. Zgodnie z warunkami zamówienia złożonego przez klienta miejscem dostawy wyprodukowanych przez Wnioskodawcę towarów będzie spółka X z siedzibą w Polsce, gdzie towary te zostaną użyte do wykonania na nich usług kompletowania, polegających na dołożeniu do innych komponentów (niepochodzących już od Wnioskodawcy) składających się razem na dany wyrób stanowiący zestaw (konstrukcję stalową). Fakturę za dostarczony towar, z maksymalnie 60-dniowym terminem płatności, Spółka wystawi na klienta z Norwegii, posługującego się numerem VAT UE wydanym np. przez Niemcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00