Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 lipca 2022 r., sygn. III SA/Wa 425/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Agnieszka Baran, Sędziowie sędzia WSA Ewa Izabela Fiedorowicz (sprawozdawca) sędzia WSA Maciej Kurasz, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 19 lipca 2022 r. sprawy ze skargi W. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 13 grudnia 2021 r. nr 0111-KDIB1-1.4010.510.2021.1.SG w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

W. sp. z o. o. z siedzibą w W. (dalej: wnioskodawca, spółka lub skarżąca) wnioskiem z 12 października 2021 r. wystąpiła o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów finansowani dłużnego.

We wniosku przedstawiono stan faktyczny i zdarzenie przyszłe, z którego wynikało, że wnioskodawca jest spółką prawa polskiego i rezydentem podatkowym w Polsce, podlegającą opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów. Wnioskodawca jest spółką celową powołaną do realizacji projektu z zakresu świadczenia usług zakwaterowania na rzecz studentów w domach studenckich.

Wnioskodawca prowadzi działalność na rynku nieruchomości. Ze względu na fakt, że nieliczni studenci w Polsce mogą liczyć na zakwaterowanie w publicznych domach studenckich, spółka podjęła decyzję o realizacji projektu polegającego na wybudowaniu budynku wraz z infrastrukturą, który będzie w pełni przystosowany do prowadzenia domu studenckiego w G. (dalej: Dom studencki), spełniając wymagane w tym względzie warunki techniczne, sanitarne i organizacyjne (dalej: Projekt).

Etap budowy Domu studenckiego przez wnioskodawcę trwać będzie około 2 lata. Specyfika projektów nieruchomościowych zakłada ich długoterminowy charakter. W oparciu o przygotowane długoterminowe prognozy finansowe wnioskodawca planuje więc, że po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Domu studenckiego, prowadzić będzie działalność w oparciu o Dom studencki (o której mowa poniżej) przez okres minimum 25 lat. Zgodnie z przewidywaniami, biorąc pod uwagę warunki techniczne Domu studenckiego, może być on użytkowany - przy odpowiednim utrzymaniu - nawet przez 150 lat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00