Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 czerwca 2022 r., sygn. III SA/Wa 2162/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Ewa Izabela Fiedorowicz, Sędziowie sędzia WSA Dariusz Czarkowski (sprawozdawca), sędzia WSA Maciej Kurasz, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 9 czerwca 2022 r. sprawy ze skargi A.K. na interpretację indywidualną Burmistrza Miasta i Gminy S. z dnia [...] lipca 2021 r. nr [...] w przedmiocie podatku rolnego oraz podatku od nieruchomości 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w zakresie punktu 2 i 3, 2) oddala skargę w pozostałej części, 3) zasądza od Burmistrza Miasta i Gminy S. na rzecz A.K. kwotę 697 zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 11 sierpnia 2021 r. A. K. (dalej "Skarżąca"), działająca przez pełnomocnika, wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na wydaną przez Burmistrza Miasta i Gminy S. (dalej "Organ") interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego z dnia 7 lipca 2021 r., nr RFWP.310.1.2021, w zakresie podatku rolnego oraz podatku od nieruchomości.

Zaskarżona decyzja została wydana w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy:

W dniu 2 lutego 2021 r. do Burmistrza Miasta i Gminy S. wpłynął wniosek podatników A. E. K. i S. K., reprezentowanych przez doradcę podatkowego, o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawcy są właścicielami gruntów rolnych, na których prowadzą działalność rolniczą. Na podstawie zawartej umowy dzierżawy, część działki o nr ewid. [...], obręb ewidencyjny [...] o powierzchni nie mniejszej niż 1,5 ha i nie większej niż 2 ha została wydzierżawiona przez właścicieli gruntów w celu wybudowania farmy fotowoltaicznej. W skład farmy wchodzą panele fotowoltaiczne służące do produkcji energii elektrycznej posadowione na stelażach oraz infrastruktura towarzyszącą w postaci dróg, ogrodzenia oraz urządzeń przeznaczonych do przesyłu energii elektrycznej, tj. kable niskiego i średniego napięcia oraz urządzenia elektroenergetyczne (transformatorowe, rozdzielcze i pomiarowe) - dalej jako "urządzenia przesyłowe". W części niezajętej przez panele fotowoltaiczne, urządzenia elektroenergetyczne i inną infrastrukturę towarzyszącą powierzchnia wydzierżawionej działki pozostanie biologicznie czynna. W trakcie realizacji inwestycji klasyfikacja części lub całej powierzchni dzierżawionych gruntów zajęta przez panele fotowoltaiczne oraz infrastrukturę towarzyszącą może ulec zmianie jako inne niż użytki rolne (prawdopodobnie Ba lub Bi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00