Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 8 czerwca 2022 r., sygn. II SA/Go 221/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Pauter (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Staniszewska Sędzia WSA Jarosław Piątek po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 8 czerwca 2022 r. sprawy ze skargi M.C. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska oraz przeniesienia i mianowania na stanowisko służbowe oddala skargę.

Uzasadnienie

M.C. (powoływana dalej również jako "skarżąca"), reprezentowana przez adwokata, wniosła skargę na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji (powoływanego dalej również jako: "KWP", "organ odwoławczy") nr [...] z dnia [...] marca 2022 r., którym utrzymano w mocy rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji (powoływanego dalej jako: "KPP", "organ pierwszej instancji") nr [...] z dnia [...] stycznia 2022 r., którym zwolniono skarżącą z zajmowanego stanowiska i przeniesiono z urzędu i mianowano na stanowisko służbowe policjanta Wydziału Ruchu Drogowego bez zmiany składników uposażenia.

Z akt sprawy wynika następujący stan faktyczny.

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] stycznia 2022 r. Komendant Powiatowy Policji, na podstawie art. 32 ust. 1 i 2 i art. 36 ust. 1 i 2 w związku z art. 6 f ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz. U. z 2021 r. poz. 1882) policjanta w służbie stałej: M.C. - policjanta Zespołu ds. Prewencji Posterunku Policji z dniem [...] lutego 2022 r. zwolnił z zajmowanego stanowiska i z dniem [...] lutego 2022 r. przeniósł "z urzędu" i mianował na stanowisko służbowe policjanta Wydziału Ruchu Drogowego bez zmiany składników uposażenia. Jednocześnie, na podstawie art. 108 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego nadał ww. decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Uzasadniając ww. rozkaz KPP wskazał, że Kierownik Posterunku Policji zwrócił się z wnioskiem o przeniesienie skarżącej z Zespołu ds. Prewencji Posterunku Policji do komórki, w której sprawowany jest bezpośredni całodobowy nadzór. Kierownik po kontroli realizacji przydzielonej poczty i obserwacji pełnienia służby patrolowej przez skarżącą, stwierdził, że funkcjonariuszka nie nabyła umiejętności działania bez angażowania innych osób, nie działa samodzielnie i wymaga stałej pomocy. Mając na uwadze powyższe organ pierwszej instancji stwierdził, że przeniesienie skarżącej do Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie pełniony jest całodobowy nadzór zapewni jej wsparcie ze strony doświadczonych funkcjonariuszy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00