Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 25 maja 2022 r., sygn. I SA/Kr 176/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Inga Gołowska (spr.) Sędziowie: WSA Piotr Głowacki WSA Urszula Zięba po rozpoznaniu w dniu 25 maja 2022r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi N. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 24 listopada 2021r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego skargę oddala.

Uzasadnienie

W dniu 14 czerwca 2021r. wpłynął do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wniosek N. Sp. z o.o. w K. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy o VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia LNG.

Wniosek został uzupełniony poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz sformułowanie pytania dotyczącego podatku akcyzowego w zakresie uznania LNG dostarczanego na stacje tankowania za wyroby przemieszczane poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy oraz kolejny raz poprzez doprecyzowanie zadanego pytania w zakresie podatku akcyzowego oraz uiszczenie brakującej opłaty.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka prowadzi sprzedaż skroplonego gazu ziemnego (LNG) o kodzie CN 2711 11 00. Spółka posiada koncesje na obrót paliwami ciekłymi na terytorium kraju oraz za granicą, jest czynnym podatnikiem VAT, posiada siedzibę działalności w Polsce i jest zarejestrowana jako pośredniczący podmiot gazowy (dalej: PPG) w rozumieniu przepisów ustawy o podatku akcyzowym. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje przywozu LNG do Polski między innymi w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia (dalej: WNT). Spółka przemieszcza LNG do Polski z Terminali LNG (dalej: Terminal LNG) zlokalizowanych w Belgii, Niderlandach przy użyciu specjalnie zaprojektowanych do tego celu cystern kriogenicznych (dalej: autocysterna) wyposażonych w parownice, przepływomierz i pompę lub kriogenicznych kontenerów zbiornikowych wyposażonych w parownice i poziomowskaz (dalej: ISO kontenery).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00