Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 24 maja 2022 r., sygn. I GSK 950/22

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Beata Sobocha-Holc po rozpoznaniu w dniu 24 maja 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [...] od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 października 2021 r., sygn. akt V SA/Wa 211/21 w sprawie ze skargi [...] na pismo Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w Warszawie z dnia [...] października 2020 r. w przedmiocie odmowy udzielenia subwencji finansowej w ramach programu rządowego postanawia: oddalić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z 19 października 2021 r. , sygn. akt V SA/Wa 211/21, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę P. P. (dalej: skarżący) na pismo Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (dalej: PFR) z 27 października 2020 r. w przedmiocie odmowy udzielenia subwencji w ramach programu rządowego.

WSA orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Skarżący złożył do PFR wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm. PFR zawarł ze skarżącym umowę i po dokonaniu weryfikacji przyznał mu subwencję w kwocie 36 000 zł.

Skarżący złożył do PFR dwa pisma, określone jako "Uzupełnienie wniosku przedsiębiorcy", w których chciał dokonać zmiany miesiąca referencyjnego oraz zwiększyć wysokość wnioskowanej kwoty subwencji do 108 000 zł.

PFR pismem z 27 października 2020 r. poinformował skarżącego o negatywnej weryfikacji jego zgłoszenia, potwierdzając jednocześnie, że zwarta ze skarżącym umowa zachowuje moc obowiązującą z uwzględnieniem kwoty subwencji udzielonej na podstawie umowy.

P. P. wniósł do WSA w Warszawie skargę na powyższe pismo Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. Skarżący podniósł, że złożył jeden wniosek, a następnie dokonał jego korekty z uwagi na omyłkę pisarską.

PFR w odpowiedzi na skargę wniósł o odrzucenie w całości skargi na odpowiedź odmowną na zgłoszenie reklamacyjne o przyznaniu subwencji finansowej w kwocie niższej niż wnioskowana w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju Małych i Średnich Firm", jako niedopuszczalnej, ewentualnie odrzucenie skargi jako wniesionej po terminie bądź oddalenie skargi w całości i zasądzenie od skarżącego na rzecz PFR kosztów postępowania, w tym kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00