Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 5 kwietnia 2022 r., sygn. I SA/Wr 885/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dagmara Stankiewicz – Rajchman (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Tadeusz Haberka, Sędzia WSA Daria Gawlak - Nowakowska, , Protokolant: Starszy specjalista Aleksandra Połaczewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w 5 kwietnia 2022 r. sprawy ze skargi: A Sp. z o. o. z/s we W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nadpłaty w podatku od towarów i usług za miesiące styczeń, luty i marzec 2019 r.: I. uchyla zaskarżoną decyzję w całości i poprzedzającą ją decyzję Naczelnika D. Urzędu Skarbowego we W. z dnia [...] o nr [...]; II. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. na rzecz Strony skarżącej kwotę 7. 417,00 zł (siedem tysięcy czterysta siedemnaście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 2 lipca 2021 r. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu (dalej: organ odwoławczy, organ drugiej instancji) utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu (dalej: organ pierwszej instancji) z dnia 6 kwietnia 2021 r. nr 0271-SPP-3.4103.17.2021 o odmowie stwierdzenia A Sp. z o. o. we W. (dalej: podatnik, strona, skarżąca, spółka) nadpłaty i zwrotu podatku od towarów i usług za styczeń, luty i marzec 2019 r. w łącznej wysokości 109. 828, 00 zł.

Jak wynika z akt sprawy w dniu 21 stycznia 2021 r. wpłynął do organu pierwszej instancji wniosek spółki o stwierdzenie i zwrot nadpłaty w podatku VAT między innymi za miesiące styczeń – marzec 2019 r. oraz zwrot nadpłaty na rachunek bankowy strony wraz z odsetkami naliczonymi od dnia powstania nadpłaty do 30 dnia od dnia publikacji sentencji orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (dalej: TSUE) z dnia 15 października 2020 r. w sprawie C-335/19, tj. do dnia 7 stycznia 2021 r. W uzasadnieniu wniosku spółka wyjaśniła, iż mając na uwadze przedmiotowe orzeczenie oraz fakt, iż w rozliczeniu nie skorzystała z ulgi na złe długi ze względu na status dłużnika powstała nadpłata w podatku VAT. Wniosek został poprzedzony dokonaniem w dniu 19 stycznia 2021 r. korekt deklaracji VAT – 7 za ww. okresy rozliczeniowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00