Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 marca 2022 r., sygn. VIII SA/Wa 10/22
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marek Wroczyński (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Iwona Owsińska-Gwiazda, Sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, Protokolant Specjalista Mariola Pronobis, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 marca 2022 r. w Radomiu sprawy ze skargi D. K., M. K.-S. - wspólników spółki cywilnej Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe [...] na rozstrzygnięcie M. Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z dnia [...] grudnia 2021 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu oddala skargę.
Uzasadnienie
Syg. akt VIII SA/Wa 10/22
Uzasadnienie
Przedmiotem rozpoznania jest skarga D. K. i M. K. – S. – wspólników spółki [...] P. P. – U. – H. T. W. w B.( skarżący, wnioskodawcy) na rozstrzygnięcie M. Jednostki Wdrażania Programów Unijnych( dalej organ) z dnia [...] grudnia 2021 roku, nr [...] w przedmiocie o nieuwzględnienie protestu skarżących z dnia [...] listopada 2021 roku od negatywnej oceny merytorycznej wniosku.
Wnioskodawcy złożyli do organu wniosek, nr [...] o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa M. na lata 2014 - 2020 – pod nazwą ,, Wyposażenia hali produkcyjnej do wdrożenia technologii wytwarzania konstrukcji i elementów drewnianych opracowanych w ramach prac B+ R ‘’.
Dokonując krótkiego opisu projektu wnioskodawcy wskazali, że wnioskujący planują do końca 2021 roku rozszerzyć asortyment produktów przez wdrożenie produkcji i sprzedaży elementów drewnianych z płyt klejonych i stolarki budowalnej, takich jak: elementy do budowy schodów, słupy schodowe, kantówki okienno – drzwiowej, deski tarasowej oraz boazerii i deski szalunkowej oraz innowacyjny produkt kantówka hybrydowa z sosny i dębu, którego badanie firma zleciła Instytutowi Technologii Drewna. Surowce, które będą wykorzystane to głównie sosna, dąb i olcha, zakupione od Państwowego Gospodarstwa Leśnego " Lasy Państwowe ‘’. Przedmiotem projektu jest wprowadzenie na rynek nowej, innowacyjnej przynajmniej na skalę województwa m., grupy produktów w postaci elementów drewnianych z płyt klejonych i konstrukcji stolarki budowalnej z wysokiej jakości drewna o podwyższonej trwałości w postaci przypominającej lite drewno, w tym kantówki hybrydowej z sosny i dębu, poprzez użycie nowoczesnej linii produkcyjnej wykorzystującej innowacyjną technikę precyzyjnego łączenia. W ramach inwestycji park maszynowy firmy zostanie uzupełniony o dodatkową linie produkcyjną składająca się z siedmiu nowych maszyn. Prawidłowe przeprowadzenie inwestycji będzie wymagało zatrudnienia co najmniej 26 osób na różnych stanowiskach na pełny etat.