Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 17 marca 2022 r., sygn. I SA/Ol 18/22
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Katarzyna Górska, Sędziowie sędzia WSA Przemysław Krzykowski, asesor WSA Anna Janowska (sprawozdawca), Protokolant specjalista Jolanta Piasecka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 marca 2022r. sprawy ze skargi L. B. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...], nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz L. B. kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
L. B. (dalej jako: "skarżący", "wnioskodawca", "strona") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z [...] r.
w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Z przekazanych Sądowi wraz ze skargą akt administracyjnych sprawy wynika,
że we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jest czynnym podatnikiem VAT. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie (według klasyfikacji PKD):
- 01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną;
- 43.12.Z Przygotowanie terenu pod budowę;
- 46.61.Z Sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia;
- 46.73.Z Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego;
- 49.41.Z Transport drogowy towarów;
- 70.22.Z Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.
Wnioskodawca posiada w majątku prywatnym znak towarowy, który zamierza wydzierżawiać na rzecz innych podmiotów. Umowa zawarta z dzierżawcą będzie
w sposób charakterystyczny dla umów najmu i dzierżawy kształtowała prawa
i obowiązki stron. W ramach umowy dzierżawca znaku towarowego będzie się nim mógł posługiwać na warunkach określonych w umowie i użytkować w działalności gospodarczej, będzie płacić czynsz oznaczony w pieniądzach (miesięcznie, kwartalnie albo rocznie). Umowa dzierżawy nie zostanie zawarta w ramach działalności gospodarczej wnioskodawcy, tylko będzie stanowić czynność rozporządzającą majątkiem prywatnym.