Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 24 lutego 2022 r., sygn. I SA/Gl 683/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Eugeniusz Christ (spr.), Sędziowie WSA Agata Ćwik-Bury, Anna Rotter, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 24 lutego 2022 r. sprawy ze skargi M. G. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym oddala skargę.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] r. Nr [...], wydanym na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w związku z art. 144 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego oraz art. 17, 18, art. 23 § 4, 34 § 5 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (t.j. Dz. U. 2019.1438 ze zm.) dalej ustawa egzekucyjna, po rozpatrzeniu zażalenia pana M.G. (dalej strona lub zobowiązany) na postanowienie Starosty [...] (dalej wierzyciel) z dnia [...]r. nr [...] w sprawie uznania zarzutów zobowiązanego za bezzasadne – stanowisko wierzyciela w sprawie zarzutów zobowiązanego w sprawie prowadzenia egzekucji administracyjnej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w D. (dalej organ egzekucyjny) na podstawie tytułu wykonawczego wystawionego przez wierzyciela w dniu [...]r. nr [...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach (dalej Kolegium lub SKO) utrzymało w mocy zaskarżone postanowienie.

Uzasadniając rozstrzygnięcie Kolegium wskazało, że wierzyciel decyzją z dnia [...]r. ustalił zobowiązanemu odpłatność za pobyt dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej. Decyzję tę Kolegium decyzją z dnia [...]r. utrzymało w mocy, a WSA w Gliwicach wyrokiem z dnia 27 listopada 2012 r. sygn. akt IV SA/Gl 1593/11 oddalił skargę zobowiązanego na tę decyzję. Z kolei decyzją z dnia [...]r. wierzyciel zmienił pkt 1 decyzji z dnia [...]r., zaś Kolegium decyzją z dnia [...]r. uchyliło to rozstrzygnięcie. Po ponownym rozpatrzeniu sprawy wierzyciel decyzją z dnia [...]r. zmienił pkt 1 własnej decyzji z dnia [...]r., Kolegium decyzją z dnia [...]r. uchyliło tę decyzję. Następnie w dniu [...]r. wierzyciel wydał kolejną decyzję dokonując zmiany pkt 1 decyzji z dnia [...], zaś Kolegium decyzją z dnia [...]r. utrzymało tę decyzję w mocy. W dalszej kolejności WSA w Gliwicach wyrokiem z dnia 4 czerwca 2014 r. sygn. akt IV SA/Gl 920/13 stwierdził nieważność decyzji SKO z dnia [...]r. i wierzyciela z dnia [...]r. wskazując, że ewentualne zmiany decyzji w sprawie opłaty za pobyt dziecka w rodzinie zastępczej po dacie 31 marca 2012 r. były niedopuszczalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00