Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2023-10-18
Data publikacji: 2023-10-18

Czy wydatki na catering dla pracowników stanowią koszty uzyskania przychodów

Wnioskodawca, czyli firma A, jest spółką zajmującą się produkcją szkła gospodarczego. Spółka ta ma siedzibę w Polsce i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. W celu poprawienia warunków pracy oraz motywacji pracowników spółka wprowadziła program benefitów, w ramach którego oferuje pracownikom usługi cateringowe. Pracownicy mogą zamawiać posiłki, które są dostarczane bezpośrednio do siedziby firmy i opłacane przez nią. Spółka finansuje te posiłki w kwocie 8 zł dziennie na każdego pracownika. Program ten jest dobrowolny, a pracownik, który chce skorzystać z dofinansowania, musi wypełnić odpowiednią deklarację. Istnieje też ustalony limit na miesięczne wydatki na posiłki w wysokości 300 zł. Jeśli pracownik przekroczy ten limit, musi opłacić nadwyżkę. Spółka finansuje te wydatki ze swoich środków obrotowych. Jeśli pracownik zdecyduje się zrezygnować z posiłku finansowanego przez firmę, nie przysługuje mu żaden ekwiwalent ani rekompensata. Firma była zdania, że wydatki na posiłki opisane w stanie faktycznym stanowią koszty uzyskania przychodów.

W celu utwierdzenia się w przekonaniu spółka zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem, czy koszty zakupu usług cateringowych dla pracowników będą stanowiły dla firmy koszty uzyskania przychodów?

Ważne

Jak na to pytanie odpowiedział dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przeczytasz w artykule: Czy wydatki na catering dla pracowników stanowią koszty uzyskania przychodów? >>

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00