Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 6 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4019.15.2021.2.PK

Określanie przychodu od sprzedaży detalicznej

Interpretacja indywidualna  – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od sprzedaży detalicznej dotyczącego określania przychodu jest:

- nieprawidłowe w zakresie braku wliczenia do przychodu ze sprzedaży towarów, wartości sprzedaży towarów zamawianych za pomocą urządzeń mobilnych, opłacanych z wykorzystaniem linków wygenerowanych przez pracownika Punktu zamówień,

- nieprawidłowe w zakresie braku wliczenia do przychodu ze sprzedaży towarów wartości sprzedaży posiłków w jednorazowych opakowaniach,

- nieprawidłowe w zakresie rozliczenia zamiany towarów,

- prawidłowe w pozostałym zakresie.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 14 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia przychodu, wpłynął 20 grudnia 2021 r. Wniosek uzupełnili Państwo pismem z 4 lutego 2022 r. w odpowiedzi na wezwanie Organu z 24 stycznia 2022 r., znak: 0111-KDIB3-3.4019.15.2021.1.PK.

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Spółka (Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 685 (dalej: Ustawa VAT) oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm. (dalej: Ustawa CIT). Spółka jest podmiotem współtworzącym jedną z największych międzynarodowych grup podmiotów we wspomnianej branży.

Spółka realizuje sprzedaż zarówno na rzecz osób fizycznych (dalej: Konsumentów lub Klientów), jak i na rzecz innych podatników (dalej: Przedsiębiorcy).

Spółka realizuje swoją działalność poprzez sprzedaż realizowaną w punktach rozmieszczonych w całej Polsce (dalej: Sklepy stacjonarne). Ponadto, Spółka prowadzi również sprzedaż zdalną/online, polegającą na tym, że Konsument składa zamówienie poprzez stronę internetową, aplikację, bądź telefonicznie, tzw. umowa na odległość, a odbiór towarów następuje co do zasady przez dostawę kurierem. Zdarzają się jednak również sytuacje (np. sprzedaż click&collect), w których Konsument samodzielnie odbiera towar w sklepie bądź w wyznaczonych punktach odbioru („tzw pick-up point”). W tym przypadku, klient w momencie składania zamówienia nie jest fizycznie obecny w Sklepie stacjonarnym. Informacja o zawarciu umowy na odległość wynika również z regulaminów wdrożonych przez Spółkę dostępnych na stronie internetowej Spółki. Sprzedaż dokonywana „na odległość” nie jest co do zasady ujmowana przez Spółkę w podstawie kalkulacji podatku od sprzedaży detalicznej (dalej: Podstawa opodatkowania), która została uregulowana w ustawie z dnia 6 lipca 2016 r. o podatku od sprzedaży detalicznej; t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1293 ze zm. (dalej: u.p.s.d. lub Podatek handlowy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00