Artykuł
do 2023-12-31 info
do 2023-12-31 info
Rozliczanie świadczeń dla pracowników – odpowiedzi na 5 pytań z praktyki
Prawidłowe kalkulowanie wynagrodzeń oraz innych świadczeń pozapłacowych nierzadko przysparza pracodawcom wielu problemów. Wprowadzanie dodatkowych składników wynagrodzenia, przyznawanie świadczeń w naturze, wprowadzanie różnych zależności przy ustalaniu wysokości należnych świadczeń w postanowieniach wewnątrzzakładowych często komplikuje rozliczenia w zakresie składek ZUS i podatku. Jednak niezmiennie obowiązkiem pracodawcy jest rozliczanie wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
Pracodawcy często mają wątpliwości, czy prawidłowo rozliczają świadczenia pracownicze w związku z licznymi zmianami przepisów, odmiennymi interpretacjami urzędowymi, a także brakiem jednolitej linii orzeczniczej. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania Czytelników z tym związane.
Jak rozliczyć wpłaty na PPK pobrane z wynagrodzenia przysługującego byłemu pracownikowi
PROBLEM
Pobraliśmy wpłatę na PPK od wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi po ustaniu jego zatrudnienia i naliczyliśmy wpłatę należną od pracodawcy. Pracownik nie otrzyma już żadnych świadczeń, z których będziemy mogli odliczyć podatek od wpłaty pracodawcy na PPK. Jak w tej sytuacji ją opodatkować?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right