Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.84.2022.1.OK
W zakresie ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka") jest podatnikiem CIT, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą między innymi w zakresie produkcji elementów do zawieszeń pneumatycznych samochodów ciężarowych i autobusów. Spółka jest producentem resorów pneumatycznych (zwanych potocznie miechami).
Od dnia 1 stycznia 2022 r. Spółka stosuje opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek (dalej jako „Ryczałt").
W toku prowadzonej działalności Wnioskodawca ponosi m.in. następujące wydatki:
1.Koszty związane ze świadczeniami na rzecz kontrahentów (np. koszty prezentów, spotkań biznesowych, cateringu; dalej jako „Koszty świadczeń na rzecz kontrahentów”);
2.Koszty organizacji spotkań integracyjnych dla pracowników (dalej jako „Koszty spotkań integracyjnych”);
3.Koszty organizacji konkursów dla dzieci pracowników (dalej jako „Koszty konkursów”);
4.Kwoty darowizn (np. na rzecz kościoła katolickiego i jego jednostek organizacyjnych, parafii, stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego i klubów sportowych, dalej jako „Koszty darowizn”);