Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.652.2022.1.DP

Ulga na robotyzację - definicja robota przemysłowego, możliwość skorzystania z odliczenia, możliwość odliczenia 50% odpisów aż do pełnego zamortyzowania maszyn, możliwość jednorazowego odliczenia, możliwość skorzystania z ulgi po 2026 r.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kwestii związanych z ulgą na robotyzację.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2021 r., poz. 1800 z późn. zm.); (dalej: Ustawa CIT). Rok podatkowy Wnioskodawcy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

Spółka zajmuje się szeroko rozumianym procesem projektowania oraz produkcji (…).

Prowadząc swoją działalność, Wnioskodawca podejmuje czynności mające na celu optymalizację własnych procesów produkcyjnych. W tym celu Spółka nabyła w okresie przed 1 stycznia 2022 r. trzy nowe maszyny - zwane dalej łącznie „Maszynami 1”. Maszyny 1 zostały nabyte w celu zapewnienia lepszej efektywności procesu produkcji (…).

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta w podręczniku użytkownika nabytych przez Spółkę Maszyn 1, stanowią one skomputeryzowane maszyny do cięcia (…) oraz wszystkich materiałów służących do realizacji (…) itd.

Poniżej zaprezentowana została metodyka pracy Maszyn 1.

Maszyny 1 wyposażone są w trzy głowice (lub cztery głowice) z pięcioma narzędziami pracy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00