Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.752.2022.2.IM
Przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę jawną.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 23 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 21 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 listopada 2022 r. (wpływ 30 listopada 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
Pan A;
2)Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
Pani B.
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca wskazuje, że jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą C Sp. z o.o. Drugim wspólnikiem oprócz Wnioskodawcy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą C Sp. z o.o. jest Pani B.
Spółka powstała w 2009 roku w wyniku podziału majątku innej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH.
Majątek spółki dzielonej został ustalony zgodnie z planem podziału, dokumentacją zawierającą ustalenie majątku spółki dzielonej oraz oświadczeniem zawierającym informację o stanie księgowym spółki dzielonej sporządzonym dla celów podziału.
Wspólnikami spółki dzielonej były cztery osoby fizyczne – w tym dwóch wspólników nowoutworzonej spółki C Sp. z o.o..
W chwili wpisu spółki C Sp. z o.o. do rejestru (dzień wydzielenia) na spółkę C Sp. z o.o. zostały przeniesione składniki majątkowe spółki dzielonej tytułem objęcia udziałów przez dwóch wspólników będących osobami fizycznymi w sposób następujący: utworzony został kapitał zakładowy w wysokości (...), zaś z pozostałej części przeniesionego majątku utworzony został kapitał zapasowy spółki – tzw.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right