Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.705.2022.2.NM

Obowiązki płatnika w związku ze stosowaniem limitu określonego w art. 22 ust. 9aa ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie:

·stosowania limitu określonego w art. 22 ust. 9aa ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – jest prawidłowe;

·stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do przychodów z praw autorskich, jak i zwolnienia z tytułu ulgi dla młodych w pełnej wysokości – jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 listopada 2022 r. (data wpływu 14 listopada 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką z siedzibą na terytorium Polski i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy).

W ramach prowadzonej działalności Spółka świadczy usługi z zakresu IT, w tym usługi w zakresie tworzenia programów komputerowych.

Spółka świadczy swoje usługi poprzez osoby zatrudnione m.in. na podstawie umów zlecenia.

Ze względu na charakter wykonywanych prac (tworzenie programów komputerowych), osoby te uzyskują od Spółki przychody z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich, a ponieważ są to jednocześnie przychody z tytułu działalności określonej w art. 22 ust. 9b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”), zleceniobiorcom tym przysługuje prawo do skorzystania z przewidzianej w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o PIT, możliwości stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu (dalej jako: „koszty autorskie”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00