Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.623.2022.2.MBD

W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe a w części nieprawidłowe,

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest w części prawidłowe a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 sierpnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło do Organu 17 listopada 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca będący Spółką z o.o. świadczy usługi programistyczne, w ramach których tworzone są aplikacje dla fizjoterapeutów oraz lekarzy, a także systemy obsługujące szpitale. Ponadto, Spółka pracuje nad opracowaniem systemu wsparcia diagnostyki medycznej w oparciu o sztuczną inteligencję oraz czujnikiem ruchu.

Pierwszym projektem realizowanym przez Spółkę jest ekosystem aplikacji dla branży medycznej, na który składają się aplikacje (…) i przyszłościowo (…). Spółka w sposób kompleksowy tworzy aplikacje do prowadzenia dokumentacji medycznej (…) i rejestracji pacjentów (…). Obecnie Spółka pracuje również nad aplikacją (…), która ma obejmować całościowy system szpitalny. Opracowane aplikacje, które są sprzedawane w systemie subskrypcji oraz sublicencji. Aplikacje te są regularnie aktualizowane pod kątem zmieniających się przepisów prawa krajowego i międzynarodowego, jak również w celu dostosowania produktu do potrzeb klienta docelowego, w tym rozbudowywane o nowe moduły i treści oraz integrowane z systemami Klienta. W przyszłości Wnioskodawca będzie również tworzył aplikację dla pacjentów, współpracującą z ekosystemem pozostałych aplikacji X.

Drugim głównym projektem Spółki są czujniki ruchu X Motion, które planowane są do oddania do użytku pod koniec bieżącego roku. Projekt polega na wykonaniu czynności mających na celu zaprojektowanie, zbudowanie i zwalidowanie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych prototypu wieloczujnikowego systemu służącego do dokładnych pomiarów oraz cyfrowego odwzorowania ruchu ludzkiego ciała, na podstawie przyspieszenia, prędkości kątowej i pola magnetycznego ziemi. Czujniki będą komunikować się bezprzewodowo tworząc przenośny zestaw „full body motion capture”, który pozwoli na diagnostykę i pomiar biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała. Do zbudowania zestawu użyte zostaną czujniki 9DoF (degrees of freedom) IMU, zawierające akcelerometr, żyroskop oraz magnetometr. Dzięki zastosowaniu wielu czujników mocowanych na ciele i zastosowaniu zasad kinematyki prostej możliwe będzie dokładne obliczenie pozycji zestawu sensorów w przestrzeni trójwymiarowej i badanie oraz korygowanie ruchu w czasie rzeczywistym. W wyniku pomyślnego zakończenia prac Spółka planuje wdrożenie zestawu w obszarze medycyny sportowej oraz rehabilitacji narządów układu ruchu, gdzie pomiar postępów, przyczyn i źródeł kontuzji jest kluczowy. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw obecnym trendom urządzeń „wearables” Spółka ma zamiar w rozwiązaniu przygotowanym do komercjalizacji wykorzystać zegarki typu smartwatch, z jednej strony zapewniające interfejs użytkownika dla obsługi zestawu czujników, z drugiej zaś dostarczające dodatkowe dane medyczne. System zapewni poszerzenie informacji diagnostycznej i wyeliminuje zastosowanie kilku urządzeń medycznych, stanowiąc mniejsze, bardziej ergonomiczne i wszechstronne urządzenie. Projekt ten można w skrócie zdefiniować jako serię narzędzi analitycznych opartych na czujnikach, które umożliwiają stworzenie bezprzewodowego laboratorium przechwytywania ruchu. Produkt ten jest certyfikowany jako wyrób medyczny, Spółka pomyślnie przeszła certyfikację ISO (...).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00