Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.623.2022.2.MBD
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe a w części nieprawidłowe,
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest w części prawidłowe a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 sierpnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło do Organu 17 listopada 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca będący Spółką z o.o. świadczy usługi programistyczne, w ramach których tworzone są aplikacje dla fizjoterapeutów oraz lekarzy, a także systemy obsługujące szpitale. Ponadto, Spółka pracuje nad opracowaniem systemu wsparcia diagnostyki medycznej w oparciu o sztuczną inteligencję oraz czujnikiem ruchu.
Pierwszym projektem realizowanym przez Spółkę jest ekosystem aplikacji dla branży medycznej, na który składają się aplikacje (…) i przyszłościowo (…). Spółka w sposób kompleksowy tworzy aplikacje do prowadzenia dokumentacji medycznej (…) i rejestracji pacjentów (…). Obecnie Spółka pracuje również nad aplikacją (…), która ma obejmować całościowy system szpitalny. Opracowane aplikacje, które są sprzedawane w systemie subskrypcji oraz sublicencji. Aplikacje te są regularnie aktualizowane pod kątem zmieniających się przepisów prawa krajowego i międzynarodowego, jak również w celu dostosowania produktu do potrzeb klienta docelowego, w tym rozbudowywane o nowe moduły i treści oraz integrowane z systemami Klienta. W przyszłości Wnioskodawca będzie również tworzył aplikację dla pacjentów, współpracującą z ekosystemem pozostałych aplikacji X.
Drugim głównym projektem Spółki są czujniki ruchu X Motion, które planowane są do oddania do użytku pod koniec bieżącego roku. Projekt polega na wykonaniu czynności mających na celu zaprojektowanie, zbudowanie i zwalidowanie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych prototypu wieloczujnikowego systemu służącego do dokładnych pomiarów oraz cyfrowego odwzorowania ruchu ludzkiego ciała, na podstawie przyspieszenia, prędkości kątowej i pola magnetycznego ziemi. Czujniki będą komunikować się bezprzewodowo tworząc przenośny zestaw „full body motion capture”, który pozwoli na diagnostykę i pomiar biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała. Do zbudowania zestawu użyte zostaną czujniki 9DoF (degrees of freedom) IMU, zawierające akcelerometr, żyroskop oraz magnetometr. Dzięki zastosowaniu wielu czujników mocowanych na ciele i zastosowaniu zasad kinematyki prostej możliwe będzie dokładne obliczenie pozycji zestawu sensorów w przestrzeni trójwymiarowej i badanie oraz korygowanie ruchu w czasie rzeczywistym. W wyniku pomyślnego zakończenia prac Spółka planuje wdrożenie zestawu w obszarze medycyny sportowej oraz rehabilitacji narządów układu ruchu, gdzie pomiar postępów, przyczyn i źródeł kontuzji jest kluczowy. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw obecnym trendom urządzeń „wearables” Spółka ma zamiar w rozwiązaniu przygotowanym do komercjalizacji wykorzystać zegarki typu smartwatch, z jednej strony zapewniające interfejs użytkownika dla obsługi zestawu czujników, z drugiej zaś dostarczające dodatkowe dane medyczne. System zapewni poszerzenie informacji diagnostycznej i wyeliminuje zastosowanie kilku urządzeń medycznych, stanowiąc mniejsze, bardziej ergonomiczne i wszechstronne urządzenie. Projekt ten można w skrócie zdefiniować jako serię narzędzi analitycznych opartych na czujnikach, które umożliwiają stworzenie bezprzewodowego laboratorium przechwytywania ruchu. Produkt ten jest certyfikowany jako wyrób medyczny, Spółka pomyślnie przeszła certyfikację ISO (...).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right