Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.430.2022.4.WK
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego związanego z nabyciem od zleceniodawcy materiału, uregulowanie płatności wzajemnych w drodze kompensaty.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 24 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy na Wnioskodawcy będzie spoczywać obowiązek korekty podatku naliczonego związanego z nabyciem od Zleceniodawcy włókna stalowego (materiałów), gdy zapłata należności za ww. włókno stalowe (materiał) nie nastąpi w terminie 90 dni, licząc od dnia zapłaty ustalonego przez sprzedawcę oraz wskazanego w treści na fakturze dokumentującej nabycie materiałów, a uregulowanie płatności wzajemnych pomiędzy Wnioskodawcą a Zleceniodawcą, nastąpi w drodze kompensaty (pytanie oznaczone we wniosku nr 1). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 października 2022 r. (wpływ 31 października 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Przedsiębiorca (…) prowadzący samodzielną działalność gospodarczą pod firmą: (…) z siedzibą w (…) (dalej: Podatnik, Przedsiębiorca, Strona, lub Wnioskodawca), prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wykonywania posadzek na zlecenie.
Strona jest podatnikiem czynnym VAT, w zakresie podatku od towarów i usług zobowiązanym do składania deklaracji miesięcznych oraz jest zarejestrowany od lat jako podatnik VAT UE. W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, Strona jest zobowiązana do opłacania od uzyskanego dochodu podatek dochodowy wg stawki liniowej w wysokości 19%. Zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych Strona opłaca miesięcznie. Wnioskodawca w roku podatkowym 2021 jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych na zasadach określonych ustawą z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. 2021 r. poz. 217 ze zm.). Księgi rachunkowe Strona zamierza także prowadzić w latach podatkowych następnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right