Interpretacja indywidualna z dnia 24 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.659.2022.1.PC
Dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zaistniałego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- opisany sposób postępowania Spółki przy określeniu wysokości kosztów kwalifikowanych dla pracowników A i B, w tym określeniu kwoty bazy obliczenia wysokości kosztu kwalifikowanego do której Spółka zastosuje określoną proporcję, jest prawidłowy i zgodny z art. 18d ust. 2 pkt 1 CIT;
- dla celów obliczania kosztów kwalifikowanych zgodnie z art. 18d ust. 2 pkt 1 CIT, względem pracowników A Spółka może zrezygnować z prowadzenia ewidencji szczegółowej i wdrożyć ewidencję uproszczoną;
- względem pracowników A dla określenia kwoty bazy obliczenia wysokości kosztu kwalifikowanego Spółka może postąpić alternatywnie i uwzględnić wynagrodzenie pracowników A, za czas niewykonywania pracy, które na gruncie przepisów Kodeksu Pracy zrównane jest z wynagrodzeniem za czas wykonywania pracy i jako takie stanowi należności, o której mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 CIT w zw. z art. 12 ust. 1 PIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zaistniałego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
N. sp. z o.o. (dalej jako: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie logistyki, transportu, magazynowania i dystrybucji, w tym w branży e-commerce. W ramach prowadzonej działalności Spółka prowadzi także działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „prace BR”).