Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.687.2022.2.IK
Wystawianie przez Wnioskodawcę faktur w ramach procedury samofakturowania.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania przez Wnioskodawcę faktur w ramach procedury samofakturowania. Uzupełnili Państwo wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 października 2022 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polską spółką kapitałową, zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej jako: „VAT”), a także podatnikiem zarejestrowanym na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce, jako podatnik VAT-UE. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest handel w formie sieci sklepów detalicznych. Wnioskodawca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą nabywa towary i usługi m.in.:
1. od dostawców posiadających siedzibę na terytorium Polski, będących czynnymi lub zwolnionymi podatnikami VAT (dalej: Kontrahenci krajowi)
2. od dostawców posiadających siedzibę na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, zarejestrowanych dla celów podatku od wartości dodanej w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej oraz od dostawców posiadających siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej (dalej: Kontrahenci zagraniczni).
W przypadku nabywania towarów od Kontrahentów krajowych, które to towary są wysyłane do Spółki z terytorium Polski, transakcje te Spółka rozlicza dla celów VAT jako zakup towarów na terytorium kraju, natomiast w przypadku nabycia towarów od Kontrahentów zagranicznych, które to towary są wysyłane z terytorium innego państwa członkowskiego UE, Spółka transakcje rozlicza dla celów VAT jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. A w przypadku dostawy towarów wysyłanych spoza terytorium UE, Spółka rozlicza te dostawy dla celów VAT jako import towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right