Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.585.2022.1.AW

Wobec Spółki nie znajdzie zastosowanie wyłączenie z opodatkowania ryczałtem z uwagi na otrzymanie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa w latach wcześniejszych (w grudniu 2015 r.)

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tej samej daty o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy wobec Wnioskodawcy znajdzie zastosowanie wyłączenie z opodatkowania Ryczałtem z uwagi na otrzymanie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa w latach wcześniejszych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych mającym siedzibę i zarząd na terytorium Polski. Spółka jest kontynuatorem spółki osobowej, która została przekształcona w spółkę kapitałową w styczniu 2017 r. W tym też roku Spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod obecnym nr KRS. W grudniu 2015 r., przed przekształceniem Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, wspólnicy spółki osobowej wnieśli do spółki wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa osoby fizycznej.

Obecnie Spółka rozważa możliwość wyboru opodatkowania na zasadach przewidzianych w Rozdziale 6b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.) – (dalej: „ustawa”), tj. ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (dalej: „Ryczałt”). Wnioskodawca spełnia warunki pozytywne uprawniające do wyboru opodatkowania Ryczałtem, wskazane w art. 28j ust. 1 pkt 2-6 ustawy, tj.: - mniej niż 50% przychodów z działalności osiągniętych przez Spółkę w poprzednim roku podatkowym stanowi przychody pasywne, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2; - liczba osób zatrudnionych na umowę o pracę w Spółce wynosi więcej niż 3 osoby; - posiada prostą strukturę własnościową, tj. udziałowcami Spółki są wyłącznie osoby fizyczne nieposiadające praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczenia jako założyciele (fundatorzy) lub beneficjenci fundacji, trustu lub innego podmiotu albo stosunku prawnego o charakterze powierniczym, - nie posiada udziałów (akcji) w kapitale innej spółki, tytułów uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym lub w instytucji wspólnego inwestowania, ogółu praw i obowiązków w spółce niebędącej osobą prawną oraz innych praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczenia jako założyciel (fundator) lub beneficjent fundacji, trustu lub innego podmiotu albo stosunku prawnego o charakterze powierniczym; - nie sporządza obecnie, ani nie zamierza sporządzać w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek sprawozdań finansowych zgodnie z MSR.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00