Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.414.2022.1.BJ
W zakresie ustalenia: 1. czy po otrzymaniu przez Spółkę Aportów Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania Ryczałtem, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 października 2023 r., 2. czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełniony 1 sierpnia 2022 r., który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:
1.czy po otrzymaniu przez Spółkę Aportów Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania Ryczałtem, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 października 2023 r.,
2.czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o. („Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym od września 2021 r. Spółka została zawiązana w sierpniu 2021 r., posiada siedzibę w Polsce oraz w Polsce podlega opodatkowaniu od całości dochodów.
Rok podatkowy Spółki, o którym mowa w art. 8 ustawy o CIT jest równy z rokiem kalendarzowym. Spółka rozważa dokonanie decyzji o wyborze opodatkowania na zasadach przewidzianych w Rozdziale 6b ustawy o CIT, tj. ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (winno być: ryczałtem od dochodów spółek) („Ryczałt”). W celu konsolidacji działalności, wspólnicy Wnioskodawcy będący osobami fizycznymi w 2022 lub w pierwszej połowie 2023 r. wniosą do Wnioskodawcy wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o CIT oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT a jeden wspólnik będący osobą fizyczną wniesie wkład inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część (aporty łącznie zwany dalej we wniosku jako „Aport” lub „Aporty”). Wartość Aportu przekroczy równowartość kwoty 10 tys. euro. Aporty zostaną wniesione do Spółki przez osoby fizyczne w 2022 r. lub w pierwszej połowie 2023 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right