Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.693.2022.1.NM
Obowiązki płatnika w związku z działalnością twórczą pracowników.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Informacje o Spółce
… Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.).
Profilem działalności Spółki jest tworzenie, utrzymanie i rozwój oprogramowania komputerowego na użytek tzw. …
Grupy pracowników związanych z tworzeniem programów komputerowych i ich obowiązki
Spółka w celu realizacji ww. działalności gospodarczej zatrudnia na podstawie umów o pracę pracowników, do obowiązków których należy wykonywanie prac związanych z tworzeniem programów komputerowych.
W Spółce występują dwa rodzaje grup pracowników, które uczestniczą w tworzeniu programów komputerowych. Są to:
a)programiści (w szczególności zatrudniani na stanowisku Inżyniera ds. Oprogramowania (ang.: Software Engineer) oraz
b)menedżerowie ds. produktu (ang.: Product Manager).
Tworzenie oprogramowania komputerowego w ramach działalności Spółki jest procesem złożonym i nie jest wyłącznie procesem polegającym na tworzeniu kodu źródłowego, ale składa się także z szeregu innych czynności, takich jak m.in. tworzenie dokumentacji oprogramowania.
Do obowiązków pracowniczych pracowników zatrudnionych w charakterze programistów należy m.in. tworzenie kodu źródłowego programów komputerowych oraz dokumentacji dotyczącej programów komputerowych (obejmującej dokumentację techniczną, specyfikacje, itp.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right