Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 3 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.207.2022.2.AZ
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia (…) wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełniła go Pani – (…).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
Na podstawie art. 14b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm., dalej: „Ordynacja podatkowa”), (…) (dalej: „Wnioskodawca” lub „Podatnik”) wnosi o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego (dalej: „interpretacja indywidualna”). Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 14b §3 Ordynacji podatkowej, poniżej przedstawiam wyczerpujący opis stanu faktycznego, zdarzenia przyszłego oraz stanowisko Wnioskodawcy w sprawie jego oceny prawnej oraz wnoszę o potwierdzenie prawidłowości przedstawionego stanowiska.
Od dnia (…) Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Główne PKD to (…) - działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w myśl art. 3 ust. 1 oraz 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatek dochodowy opłacany jest na zasadach skali podatkowej. Dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzona jest podatkowa księga przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i rozwijaniem automatycznych testów (programów komputerowych) dla wewnętrznych aplikacji (tworzonych przez innych programistów w ramach współpracy ze spółką (...), które służą konsumpcji, transformacji i ujednoliceniu dostępu do danych z wielu niezależnych systemów źródłowych działających w ramach (…). W (…) na identycznych zasadach wnioskodawca świadczył usługi dla spółki (…). Wnioskodawca głównie tworzy oprogramowanie dla systemów (…) oraz (…) przy użyciu języka (…) jako Test Automation Engineer (Inżynier Testów automatycznych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right