Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.755.2022.1.JG

- Czy opisane wyżej Prace B+R uprawniają Spółkę do skorzystania z ulgi podatkowej określonej w art. 18d ustawy o CIT? - Czy koszty opisane w punkcie 2 mogą być uznane za koszty kwalifikowane Prac B+R, w rozumieniu art. 18d ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 września 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy:

-opisane Prace B+R uprawniają Spółkę do skorzystania z ulgi podatkowej określonej w art. 18d ustawy o CIT;

-koszty opisane w punkcie 2 mogą być uznane za koszty kwalifikowane Prac B+R, w rozumieniu art. 18d ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Spółka jest podmiotem, którego głównym zakresem działalności jest świadczenie usług finansowo-księgowych na rzecz swoich klientów. W związku z tym, że wraz z rozwojem technologii zmienia się także zakres potrzeb klientów Wnioskodawcy, Spółka regularnie prowadzi prace rozwojowe, których celem jest tworzenie nowych, zmienionych lub ulepszonych procesów biznesowych, co przejawia się w tworzeniu, rozwijaniu i ulepszaniu narzędzi informatycznych wykorzystywanych w działalności Spółki.

1. Prace badawczo-rozwojowe („Prace B+R”).

Od grudnia 2021 roku w ramach prac rozwojowych, Spółka rozpoczęła realizację projektu, tzw. Projekt RPA (tj. automatyzacja procesów biznesowych). Budowa tego projektu jest w toku, a poszczególne jego etapy wskazane są w dalszej części wniosku.

Celem wprowadzanego przedstawionego projektu jest automatyzacja procesów biznesowych Spółki, m.in. procesów finansowych, księgowych, kadr i płac i pozostałych obszarów biznesowych Spółki. Specjalny wydzielony przez Spółkę zespół projektowy (dalej: „Zespół Projektowy”) zajmuje się budową robotów softwarowych, których zadaniem będzie wykonywanie konkretnych działań, bez potrzeby manualnego wpisywania dokumentów przez pracowników Spółki do programu komputerowego. Przykładowo, skutkiem realizacji projektu jest już wytworzony robot softwerowy, który automatycznie ściąga dokumenty mt940 z bankowości internetowej i zapisuje na kontach w programie księgowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00