Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.88.2022.1.RK

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej nabycia prawa do opodatkowania ryczałtem po przekształceniu formy działalności.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem dochodów Spółki (od 1 stycznia 2023 r.), w sytuacji dokonania przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką komandytową, jako spółka osobowa jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej.

23 grudnia 2021 roku umową w formie aktu notarialnego zawiązana została X Spółka Komandytowa, zwana dalej „Spółką". Umową z dnia 28 grudnia 2021 roku do ww. spółki wniesiony został aport niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego wcześniej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Przedsiębiorstwo przeniesione aportem obejmowało zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego, przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej. Wartość wniesionego aportu przekraczała 10 000 euro. W umowie wskazano, że skutek rozporządzający zajdzie na dzień 1 stycznia 2022 roku.

Zgodnie z treścią art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b) u.p.d.o.p. wyłączone jest stosowanie przepisów dotyczących ryczałtu od dochodów spółek w odniesieniu do podatników (ESTOŃSKI CIT), którzy wnieśli jako wkład do innego podmiotu uprzednio prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo, zorganizowaną część przedsiębiorstwa albo składniki majątku tego przedsiębiorstwa o wartości przekraczającej łącznie równowartość w złotych kwoty 10 000 euro.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00