Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.555.2022.2.MS

Zastosowanie ulgi dotyczącej kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych:

-w części dotyczącej uznania herbaty, kawy, wody, drobnego poczęstunku – za koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem, rozwinięciem, czy ulepszeniem oprogramowania i uwzględnienia tych kosztów we wskaźniku nexus – jest nieprawidłowe,

-w pozostałej części – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 lipca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 12 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 października 2022 r. (data wpływu 7 października 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Pan (…) (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Przedsiębiorca”) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwa „…” od  2017 r. Głównym przedmiotem Jego działalności gospodarczej jest działalność związana z oprogramowaniem - kod PKD (…).

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 ustawy o PIT.

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca świadczy szeroko rozumiane usługi programistyczne (programowanie, implementacja i testowanie nowych modułów i rozwój istniejących). Na podstawie posiadanej wiedzy z dziedziny programowania Wnioskodawca wytwarza oprogramowanie, które automatyzuje wykonywanie powtarzalnych czynności. Na podstawie umowy z (…) 2017 r. Przedsiębiorca pozostaje w stałych stosunkach gospodarczych ze spółką pod firmą ... sp. z o.o. (zwanej dalej: „Kontrahentem”), z którym Wnioskodawca nie jest powiązany osobowo ani kapitałowo. Wnioskodawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej realizuje dla Kontrahenta usługi z zakresu IT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00