Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.218.2022.3.BM

Dotyczy ulgi Badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 marca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych. Wniosek został uzupełniony 29 czerwca i 21 lipca 2022 r. w odpowiedzi na wezwania tut. Organu.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca z siedzibą w (…) (dalej jako: „Wnioskodawca”) podlega obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów w rozumieniu art. 3 ust. 1 u.p.d.o.p. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej niewyspecjalizowanej (PKD 46.90.Z). Wnioskodawca nie osiąga przychodów opodatkowanych podatkiem CIT, które są zwolnione przedmiotowo bądź podmiotowo na podstawie przepisów u.p.d.o.p.

Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności (...) (Dz. U. z 2019 r. poz. 1402 oraz z 2020 r. poz. 568).

Wnioskodawca w związku ze stałym rozwojem swojej działalności gospodarczej i potrzebą zwiększenia innowacyjności wprowadzanych produktów realizuje szereg projektów, które dotyczą działalności badawczo-rozwojowej (dalej jako: „projekty B+R”). Główną cechą realizowanych przez Wnioskodawcę projektów B+R jest innowacyjność i zwiększenie zasobów wiedzy. Projekty są oparte na indywidualnie opracowanych rozwiązaniach przez Wnioskodawcę, w szczególności pracowników zatrudnionych przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00