Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.79.2022.1.KW

W zakresie ustalenia, czy wypłatę należności do podmiotu powiązanego z tytułu najmu składników majątku należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 30 sierpnia 2022 r., który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wypłatę należności do podmiotu powiązanego z tytułu najmu składników majątku należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi w podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Wnioskodawca). Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą wpisaną do centralnej ewidencji działalności gospodarczej (dalej: Przedsiębiorstwo).

Działalność Wnioskodawcy polega na dzierżawie automatów z artykułami spożywczymi, ekspresów do kawy, dystrybutorów wody oraz na sprzedaży artykułów spożywczych, w tym kawy do wymienionych wcześniej automatów, ekspresów do kawy, dystrybutorów. Przeważająca działalnością Wnioskodawcy według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności jest pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami (PKD 46.19.Z). Wymienione wyżej automaty, ekspresy i dystrybutory wody stanowią w większości (ok. 90%) środki trwałe w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Z uwagi na rozmiar prowadzonej działalności, ryzyko biznesowe jakie wiąże się z prowadzeniem jej w dotychczasowej formie prawnej oraz plany rozwoju Przedsiębiorstwa, Wnioskodawca planuje kontynuowanie prowadzonej działalności gospodarczej w formie spółki prawa handlowego tj. przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00