Interpretacja indywidualna z dnia 19 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.552.2022.2.MBD
W zakresie ustalenia, czy w opisanym powyżej stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym: - ujemne przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS do dnia oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią element kalkulacji wartości początkowej Środka Trwałego, od której to wartości odpisy amortyzacyjne stanowią koszty ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop, - ujemne przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS po dniu oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią koszty ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop, - dodatnie przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS po dniu oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią przychody ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop, - ujemne przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS do dnia oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią element kalkulacji wartości początkowej Środka Trwałego, od której to wartości odpisy amortyzacyjne stanowią koszty ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a updop, - ujemne przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS po dniu oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią koszty ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a updop, - dodatnie przypływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS po dniu oddania środka trwałego do jego użytkowania stanowią przychody ujmowane w kalkulacji dochodu strefowego, podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a updop.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.