Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.237.2022.2.DR
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy Pożyczki.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od czynnności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
19 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy Pożyczki.
Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
(…);
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
(…);
Opis stanu faktycznego
X Sp. z o.o. (Zainteresowany będący stroną postępowania, dalej: „Pożyczkodawca”, „Wnioskodawca”) jest polską spółką kapitałową, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług czynnym. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie rozwoju oraz dystrybucji oprogramowania.
Y Sp. z o.o. (Zainteresowany niebędący stroną postępowania, dalej: „Pożyczkobiorca”, „Zainteresowany”) jest polską spółką kapitałową, zarejestrowaną jako podatnik podatku od towarów i usług czynny. Działalność Pożyczkobiorcy skupiona jest przede wszystkim na działalności holdingowej.
Strony (Wnioskodawca i Zainteresowany) zawarły umowę pożyczki pod polskim prawem (dalej: „Pożyczka”). Zawarcie umowy Pożyczki nastąpiło na terytorium Polski. Środki finansowe będące przedmiotem Pożyczki Pożyczkodawca pozyskał z zaciągniętego kredytu bankowego. Zgodnie z treścią umowy kredytowej, celem tej umowy było m.in. finansowanie lub refinansowanie działalności gospodarczej Pożyczkodawcy w zakresie udzielenia Pożyczki. Kwota Pożyczki została przelana przez bank najpierw na rachunek techniczny Pożyczkodawcy prowadzony przez bank, a następnie na rachunek depozytu notarialnego wskazany przez Pożyczkobiorcę. W każdym wypadku przelewy dokonywane były wyłącznie pomiędzy rachunkami bankowymi znajdującymi się na terytorium Polski. Pożyczkodawca nie był udziałowcem Pożyczkobiorcy na moment udzielenia Pożyczki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right