Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.527.2022.2.JG
- Czy opisane powyżej w punktach 1-6 prace B+R dotyczące Usprawnień wypełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej zawartą w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT? - Czy z tytułu realizacji opisanych w punktach 1-6 prac B+R dotyczących Usprawnień Spółka uprawniona jest do skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT w zakresie kosztów zatrudnienia pracowników wykonujących te prace?
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 czerwca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
- opisane powyżej w punktach 1-6 prace B+R dotyczące Usprawnień wypełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej zawartą w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT;
- z tytułu realizacji opisanych w punktach 1-6 prac B+R dotyczących Usprawnień Spółka uprawniona jest do skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT w zakresie kosztów zatrudnienia pracowników wykonujących te prace.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 września 2022 r., (data wpływu 4 października 2022 r., za pośrednictwem Poczty).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Podstawowym przedmiotem działalności „X” S.A. (dalej także jako: „Spółka”) jest projektowanie i produkcja specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w obróbce skrawaniem metali. Spółka posiada w tym zakresie wysokie kompetencje i wieloletnie doświadczenie (działalność w zakresie narzędzi do obróbki skrawaniem jest prowadzona przez Spółkę już od kilkudziesięciu lat). Produkty Spółki mają uznaną markę w branży i sprzedawane są klientom w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych. Klientami Spółki są przede wszystkim odbiorcy profesjonalni prowadzący działalność gospodarczą w różnych gałęziach przemysłu, w których wymagana jest obróbka metali skrawaniem, w szczególności w przemyśle maszynowym, samochodowym, lotniczym, budowy silników itp.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right