Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.354.2022.5.JS
Skoro umowa pożyczki była zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o PCC. W takim przypadku transakcja pożyczki będzie wyłączona z opodatkowania w PCC.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
03 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 27 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie z 27 września 2022 r. (wpływ 27 września 2022 r.) oraz poprzez wniesienie opłaty.
Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania: B. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Pożyczkodawca) NIP: (...)
2) Zainteresowana niebędąca stroną postępowania: Pani K. K. (Pożyczkobiorca)
Opis stanu faktycznego
8 kwietnia 2022 r. Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Spółka, Pożyczkodawca), zarejestrowany jako podatnik podatku od towarów i usług czynny, zawarł umowę pożyczki (dalej: Umowa pożyczki) środków pieniężnych pochodzących ze środków obrotowych Spółki – pożyczka została udzielona na rzecz Zainteresowanej niebędącej stroną postępowania (dalej: Pożyczkobiorca). Umowa pożyczki zawarta została z osobą zasiadającą w zarządzie Spółki, będącą jednocześnie udziałowcem Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right