Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.475.2022.2.AN
- Czy rekompensata otrzymana przez Spółkę od kontrahenta na podstawie porozumienia dotyczącego zaniechania wytwarzania Produktu, którego sprzedaż generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego w ramach posiadanego Zezwolenia, powinna stanowić przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego, - Czy koszt podatkowy stanowiący niezamortyzowaną wartość środka trwałego związany z likwidacją zdemontowanych linii produkcyjnych powinien zostać ujęty w ramach wyniku podatkowym dla działalności zwolnionej (jako związany z prowadzoną działalnością strefową).
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
-rekompensata otrzymana przez Spółkę od kontrahenta na podstawie porozumienia dotyczącego zaniechania wytwarzania Produktu, którego sprzedaż generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego w ramach posiadanego Zezwolenia, powinna stanowić przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego,
-koszt podatkowy stanowiący niezamortyzowaną wartość środka trwałego związany z likwidacją zdemontowanych linii produkcyjnych powinien zostać ujęty w ramach wyniku podatkowym dla działalności zwolnionej (jako związany z prowadzoną działalnością strefową).
Uzupełnili go państwo – w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 30 sierpnia 2022 r., które wpłynęło do tut. Organu 8 września 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
D sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) z siedzibą w (…), jest spółką utworzoną na podstawie prawa polskiego, posiadającą siedzibę działalności w Polsce i podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.